Buscy piłkarze ręczni na trzecim miejscu w Turnieju Lajkonika

ALI
PIłkarze ręczni buskiego PMOS zajęli trzecie miejsce w Turnieju Lajkonika w Krakowie. Adam Ligiecki
Duży sukces odnieśli młodzi piłkarze ręczni PMOS Busko-Zdrój. Podopieczni trenera Roberta Papaja zajęli w poniedziałek trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Lajkonika w Krakowie.

Trzydniowa impreza miała mocną obsadę. Startowało 60 drużyn z ośmiu krajów. Buski PMOS wystąpił w grupie dwunastu zespołów, zaś w meczu decydującym o awansie do "wielkiej czwórki" wygrał w Olsztynem.

W potyczce o finał buszczanie ulegli gospodarzom, Kusemu Kraków. Za to w poniedziałek przed południem pokonali pewnie rosyjski KIngissepp 17:13, zajmując trzecie miejsce w turnieju.

- Cała drużyna spisała się na medal, lecz na szczególne wyróżnienie zasłużyli: rozgrywający Daniel Paździor, bramkarz Piotr Miksiewicz i obrotowy Daniel Kosałka. Było to dobre przetarcie dla chłopaków przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski - nie kryje zadowolenia trener Robert Papaj.

Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej chłopców (rocznik 2001) odbędą się w dniach 7-10 maja w Busku-Zdroju. Buski PMOS zagra w turnieju finalowym - w grupie razem z drużynami z Płocka, Głogowa i Bydgoszczy.