Buska Unia w czołówce. Świętokrzyska "duża liga" pływacka na mecie

Adam Ligiecki
Udanym występem w zawodach na Rawszczyźnie pływacy buskiej Unii zakończyli tegoroczną 16. edycję "dużej ligi". archiwum klubu
141 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów wzięło udział w ostatniej w tym roku, szóstej rundzie 16. Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej. W grudniowej imprezie w Ostrowcu Świętokrzyskim startowali także reprezentanci Unii Busko-Zdrój, plasując się w czołówce.

Barw Unii w zawodach na Rawszczyźnie bronili: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Wiktoria Szumilas, Jan Lis, Maciej Służalski, Hubert Tomczyk, Mieszko Papier, Kacper Stępień, Nikodem Zabłotny. Trenerem buskiej ekipy jest Adrian Szumilas.

Najlepsze wyniki osiągnął as atutowy Unii - Jan Lis, który wygrał wyścig na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i zajął drugie miejsce na 50 motylkiem. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Wiktoria Szumilas, zwyciężając na dystansie 50 metrów klasykiem.

Aleksandra Adamczyk była trzecia na 200 metrów kraulem, podobnie jak Maria Rusak na 50 metrów stylem grzbietowym. Trzecią lokatę zajął także Maciej Służalski - na 50 metrów motylkiem. Ponadto sztafeta chłopców Unii (do 14. roku życia) uplasowała się na drugim miejscu w rywalizacji 4x200 metrów.

W klasyfikacji generalnej klubów 16. Świętokrzyskiej Dużej Ligi Pływackiej buska Unia zajęła piątą pozycję (pierwszą - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). W rankingach indywidualnych - Aleksandra Adamczyk jest czwarta wśród dziewcząt do 14. roku życia, Jan Lis piąty w kategorii chłopców do 13 lat.