Buski lekkoatleta rywalizował w mistrzostwach świata w biegach górskich

/dor/
Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój zajął 25. miejsce na mistrzostwach świata juniorów w biegach górskich. Dorota Kułaga
Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój startował w 29. Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w biegach górskich, które odbyły się w Krynicy-Zdroju.

Zawodnicy rywalizowali w stylu anglosaskim. Na stokach Jaworzyny Krynickiej wystartowało ponad 360 biegaczy z 40 krajów. Trasa mistrzostw została wytyczona między innymi fragmentem najbardziej stromej nartostrady w ośrodku narciarskim Jaworzyny. Z dobrej strony pokazał się Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, który zajął 25. miejsce w rywalizacji juniorów.

Jego klubowi koledzy startowali natomiast w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego młodzików w lekkiej atletyce, które odbyły się w Sandomierzu. Były to równocześnie Mistrzostwa Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Wróbel, który wygrał bieg na 100 metrów z czasem 13,02. Był też najlepszy w biegu na 300 metrów z rezultatem 38,05 sekundy.