Celne strzały młodych łuczników z Włoszczowy - udany debiut Strzały Skorków

Rafał Banaszek
Krystian Kowalczyk i Patryk Kupczyk dobrze zadebiutowali w kategorii młodzików. Były to pierwsze wyjazdowe zawody młodych łuczników ze Strzały Skorków. ŁKS Strzała
Zawodnicy Łuczniczego Klubu Sportowego Strzała Skorków - najmłodszego klubu w województwie - odnieśli sukces podczas Halowych Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego Młodzików i Dzieci w Łucznictwie w Jędrzejowie.

Turniej odbył się we wtorek, 29 marca. W zawodach wzięło udział 70 zawodników z 7 klubów. Były to pierwsze wyjazdowe zawody młodych łuczników ze Skorkowa.

Zawodnicy najmłodszego klubu w województwie zaliczyli bardzo dobry występ, zarówno indywidualny, jak i drużynowy. Oliwier Kochański wygrał zawody w kategorii Apacz. Szóste miejsce wśród dziewczynek zajęła Martyna Wijas, dziesiąte - Patrycja Kozioł.
W kategorii Orlików Robert Świeboda zdobył drugie miejsce. W tej samej kategorii Konrad Konieczny zajął siódmą pozycję. W starszej kategorii młodzików dziewiąte miejsce wystrzelał Krystian Kowalczyk, a trzynaste - Patryk Kupczyk. Indywidualną nagrodę zdobyła 7-letnia Maja Frączek, która była najmłodszym zawodnikiem zawodów.

Drużynowo zawodnicy Łuczniczego Klubu Sportowego Strzała Skorków zajęli w województwie czwarte miejsce wśród siedmiu drużyn. - Wynik jest znakomity, biorąc pod uwagę to, że nie mieliśmy zawodników we wszystkich kategoriach – mówią Krzysztof i Jędrzej Karoniowie, trenerzy naszej drużyny.

Klub łuczniczy Strzała Skorków działa niecały rok. - Wciąż się rozwijamy i potrzebujemy więcej coraz lepszego sprzętu, aby w niedalekiej przyszłości móc konkurować z najlepszymi drużynami w kraju. Dlatego zachęcamy do przekazywania 1 procenta podatku na Stowarzyszenie „Razem” w Bukowie, numer KRS (Krajowy Rejestr Sądowy): 0000226560 oraz do wspomagania nas wpłatami dowolnych kwot na rachunek bankowy stowarzyszenia: PKO BP 91 1020 2733 0000 2102 0023 8337 zaznaczając, iż datek przeznaczony jest na łucznictwo – zachęca prezes klubu Dariusz Wijas.

- Serdecznie dziękujemy za wsparcie Henrykowi Migaczowi, właścicielowi firmy Strunobet-Migacz, bez którego obecne sukcesy nie byłyby możliwe. Jesteśmy pewni, że dzięki jego wkładowi będziemy odnosić kolejne zwycięstwa – zapewnia prezes Wijas.