Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Nauki Kopernik z wizytą online w Szkole Podstawowej w Pilczycy

OPRAC.:
Miłosz Skiba
Miłosz Skiba
„Tramwaj ruszył z całych sił, popadali wszyscy w tył.zdjęcie uczestników połączenia online z centrum Kopernik. Tramwaj stanął – co za cud, popadali wszyscy w przód”. Co powoduje, że dzieje się tak, jak opisuje wierszyk? Dlaczego, jadąc tramwajem, czasem tracimy równowagę? Sprawdzają to uczniowie, uczestniczący w wiosennych zajęciach online e-Naukobus, opracowanych przez Centrum Nauki Kopernik. 8 kwietnia br. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odwiedza online uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pilczycy. Uczniowie korzystają z bezpłatnych zajęć internetowych e-Naukobus „Nauka dla Ciebie”, organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jego celem jest popularyzacja nauki w tych miejscach Polski, których mieszkańcy mają utrudniony dostęp do oferty edukacyjnej centrów nauki.

- Cieszymy się, że po 2 latach od zgłoszenia naszej placówki do programu, spełniając wszystkie kryteria konkursu, dziś nasza szkoła może uczestniczyć w tych zajęciach. Pierwotnie miały być one stacjonarne, jednak w związku z sytuacją epidemiczną, w tej chwili wyjazdy się nie odbywają. Rozwiązaniem stały się zajęcia online: e-Naukobus, z których dziś korzystają nasi uczniowie. Temat „Tajemnice bezwładności” gwarantuje interaktywną formułę, opartą na samodzielnym wykonywaniu eksperymentów przed ekranem. Jednodniowe spotkanie, to osobne lekcje dla klas od III do VIII. Trwają ok. 45 minut i prowadzone są przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik w programie MS Teams oraz na Youtube – z satysfakcją informuje Anna Nowak - dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilczycy.

Dzięki tej nowatorskiej formie edukacji poprzez zabawę, zdalne eksperymentowanie jest możliwe. Uczestnicy zajęć wirtualnie spotkają się z edukatorami i razem będą odkrywać tajniki nauki. Badany temat, to zjawisko bezwładności. Uczniowie, korzystając z dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku, wykonają proste doświadczenia i zbadają, czym jest ruch obrotowy oraz moment bezwładności.

- Zajęcia zdalne w ramach programu „Nauka dla Ciebie” powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia. Mając duże doświadczenie w temacie edukacji zdalnej, chętnie dzielimy się nim w ponad 100 placówkach oświatowych w całej Polsce - podkreśla Anna Dąbrowska specjalista ds. komunikacji PR z Centrum Nauki Kopernik.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Końskich

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie