Chorwaci przegrali z Norwegią, ale gol Cupicia niesamowity

(PK)
Do dużych niespodzianek doszło w niedzielnych meczach grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Białoruś pokonała Islandię 39:38, a Norwegia Chorwację 34:31.

Chorwaci są zaliczani do faworytów mistrzostw i ich porażka z młodym zespołem Norwegii jest sporą niespodzianką. W meczu zagrali obaj reprezentujący Chorwację skrzydłowi Vive Tauronu Kielce, Ivan Cupić i Manuel Strlek. Ten pierwszy w 55 minucie zdobył bardzo widowiskową bramkę – z kontrataku, będąc tyłem do bramki. Cupić grał w tym meczu przez niemal pół godziny i miał 100-procentową skuteczność rzutową – 3/3. Podobnie Strlek – 2/2 (52 minuty gry).

W meczu Białoruś – Islandia padło aż 77 bramek, co jest nowym rekordem mistrzostw Europy.

Sytuacja w grupie B, z którą po pierwszej rundzie połączy się „polska” grupa A, jest bardzo ciekawa, bowiem wszystkie drużyny mają po dwa punkty.