Chorwaci rozbili Serbów. Znów świetny mecz Ivana Cupicia

/PK/
Nowy nabytek mistrza Polski w piłce ręcznej, Chorwat Ivan Cupić znów najskuteczniejszy w meczu na igrzyskach w Londynie. Chorwaci wysoko (31:23) pokonali Serbów, a nowy prawoskrzydłowy kieleckiego klubu zdobył 8 bramek.

Tyle samo goli Cupić, który do Kielc przechodzi z niemieckich Rhein-Neckar Loewen, zdobył w pierwszym spotkaniu na igrzyskach, w którym Chorwaci wygrali z Koreą Południową 31:21. W tamtym spotkaniu, podobnie jak w dzisiejszym, również trzy razy trafił z rzutów karnych.

W spotkaniu z Serbią Hrvatska prowadziła niemal od początku do końca. W drugiej połowie Serbowie kilka razy zbliżali się na różnicę dwóch bramek, ale w końcówce opadli z sił, co wykorzystali rywale. Cupić był najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, trafiał z ataku pozycyjnego, z kontry i z rzutów karnych. Na 12 rzutów pomylił się 4 razy (skrzydło 3/5, karne 3/3, kontra 2/4, 1 asysta, 2 straty, 1 przechwyt). Na ostatni kwadrans został zmieniony przez Zlatko Horvata.

Pięć bramek dla Chorwacji zdobył inny nowy nabytek Vive Targi Kielce, lewoskrzydłowy Manuel Strlek (skrzydło 1/3, kontra 4/4, 1 asysta).

Znów najmniej pograł sobie trzeci z zawodników kieleckiego klubu, Denis Buntić. "Bunto" w końcówce pierwszej połowy zmienił Marko Kopljara i zanotował w tym czasie po jednej asyście, bloku i karze.
Wygraną nad Serbią Chorwaci zrewanżowali się rywalom za porażkę w półfinale tegorocznych mistrzostw Europy. Po dwóch rozegranych meczach Chorwacja ma na koncie dwa zwycięstwa, a Serbia dwie porażki.

Chorwacja - Serbia 31:23 (13:9).

Chorwacja: Alilović, Losert - Balić 1, Duvnjak 4, Lacković, Kopljar 1, Vori 5, Gojun 1, Horvat 2, Vuković, Buntić, Strlek 5, Cupić 8 (3), Nincević.
Serbia: Stanić, Marjanac - Vujin 6 (1), Nikcević 1, Manojlović 2, Toskić 2, Ilić, Marković, Prodanović 1, Rnić 4, Beljanski, Vucković 5, Cutura, Stanković 2.