Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ciekawy projekt ekologiczny realizowany jest w szkołe podstawowej w Mostkach i w Staszowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Robert Wojtal, UMiG Staszów, oprac. ach
W Publicznej Szkole Podstawowej Numer 3 imienia Hieronima Łaskiego w Staszowie oraz w Publicznej Szkole Podstawowej w Mostkach realizowany jest ciekawy projekt edukacji ekologicznej. W programie o nazwie „Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkołach podstawowych w Gminie Staszów” weźmie udział około 400 osób.

Cel projektu
Celem programu jest zwiększenie poziomu nauczania przedmiotów przyrodniczych. Szkoły realizują go poprzez podniesienie jakości edukacji ekologicznej, zainteresowanie uczniów ekologią, ochroną środowiska i poszerzanie kwalifikacji nauczycieli.

Ważnym elementem zadania jest również współpraca szkoły, urzędu gminy i społeczności lokalnej. Pracownie zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne takie jak zestawy do badania stanu powietrza, zanieczyszczenia i hałasu, zestawy ekologiczne do badania wody, czy stacje pogody.

Zakupiono wyposażenie
Publiczna Szkoła Podstawowa Numer 3 w Staszowie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Mostkach dostały również ponad 50 różnego rodzaju zestawów doświadczalnych i pakietów edukacyjnych. Przyrządy posłużą najmłodszym do obserwacji i badań przyrody. W doposażonych w ten sposób placówkach realizowane są działania edukacyjne w trakcie zajęć lekcyjnych w tym między innymi dokonywanie pomiarów i doświadczeń związanych z ekologią i ochroną środowiska.

Plany
Pracownie edukacji ekologiczno-przyrodniczej to także zajęcia w terenie. Lekcje takie poprowadzone będą we współpracy z Nadleśnictwem Staszów, Urzędem Miasta i Gminy Staszów oraz rodzicami. Uczniowie będą mogli w pełni wykorzystać wszystkie przyrządy pomocne przy pracy badawczej. Podczas zajęć na pewno przydadzą się zestawy do obserwacji lasu, przyrząd „Gleba- plus”, zestaw do pobierania prób glebowych oraz lupy i lornetki.

Przewidziano również finałową akademię z okazji Dnia Ziemi oraz konkurs, który będzie polegał na znalezieniu ciekawego owada, jego obserwacji i sporządzeniu dokumentacji. W ramach projektu zaplanowane zostały także liczne wycieczki, wystawy, konkursy i festyny ekologiczne. Planowana liczba osób objętych edukacją ekologiczną w ramach zadania to prawie 400 osób.

W liczbach
Całkowita wartość projektu to 44 399 złotych, z czego Gmina Staszów pozyskała na ten cel 34 557 złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie