Co za mecz Andreasa Wolffa! Niemcy już awansowali do mistrzostw Europy

East News/Polska Press
Aż 67-procentową skuteczność zanotował Andreas Wolff, bramkarz Łomża Vive Kielce, w meczu kwalifikacji mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych Niemcy - Austria, rozegranym w Kolonii. Nasi zachodni sąsiedzi zwycięstwem 34:20 zapewnili sobie awans do finałów Euro, które w przyszłym roku odbędą się na Węgrzech i Słowacji.

ZOBACZ>>> Gracze Łomża Vive Kielce znów najskuteczniejsi w reprezentacji Polski

Niemcy odnieśli czwarte zwycięstwo w kwalifikacjach i są pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Mecz z Austrią, rozgrywany w znanej z turniejów Final Four hali Lanxess Arena, rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali 19:5. W 15 minucie Niemcy prowadzili 11:1.

ZOBACZ>>> Wysoka wygrana reprezentacji Polski w drugim meczu z Turcją. Kielczanie w rolach głównych

Wielki wpływ na tak wysokie prowadzenie Niemców miała postawa Andreasa Wolffa, bramkarza Łomża Vive Kielce, który bronił w pierwszej połowie, mając niesamowitą skuteczność - 67 procent, odbił 10 z 15 rzutów Austriaków. Po przerwie zastąpił go Silvio Heinevetter. Dwa gole dla niemieckiego zespołu zdobył były prawoskrzydłowy klubu z Kielc, Tobias Reichmann.

ZOBACZ>>> Andreas Wolff o kolegach z drużyny: Nie rozumiem ich postępowania

W innych meczach kwalifikacyjnych z udziałem zawodników Łomża Vive Kielce, Islandia wygrała z Portugalią 32:23 (12:13), a Francja zremisowała z Serbią 26:26 (12:15). Dwa gole dla Islandii zdobył prawoskrzydłowy kieleckiego klubu, Sigvaldi Gudjonsson. Francuski obrotowy mistrzów Polski, Nicolas Tournat, nie wpisał się na listę strzelców. "Trójkolorowi" sensacyjnie stracili z Serbią aż trzy punkty - kilka dni wcześniej na wyjeździe przegrali 24:27.

W meczu Norwegia - Białoruś (27:19) nie zagrali Władysław Kulesz i Artiom Karaliok, ponieważ z powodu przepisów sanitarnych obowiązujących w Norwegii Białoruś wysłała na mecz drugą reprezentację.

Mecz EHF Euro Cup Hiszpania - Chorwacja, w którym mieli zagrać Daniel i Alex Dujszebajewowie oraz Angel Fernandez z powodów sanitarnych został odwołany.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: