Czteromiesięczna Nadia z Bilczy urodziła się z połową serduszka. Pilnie potrzebuje operacji. Pomóżmy

Paulina BaranZaktualizowano 
Nadia na pierwszy rzut oka wydaje się być zdrowym dzieckiem, uśmiech nie schodzi z jej twarzy, ale niestety potrzebuje pilnej operacji. Na zdjęciu z 5 - letnim bratem, Dominikiem. Dawid Łukasik
Czteromiesięczna Nadia urodziła się z połową serduszka. Dziewczynka z podkieleckiej Bilczy musi zostać pilnie zoperowana. Rodzice potrzebują 150 tysięcy złotych.

- Jej serduszko już dzisiaj ledwo bije, tak cichutko, że boję się, czy wytrzyma. Malutkie ustka nie są różowe, ale sino - fioletowe. Nie ma rumieńców, tylko sine wybroczyny - mówi mama małej Nadii, pani Aleksandra. Czteromiesięczna mieszkanka podkieleckiej Bilczy urodziła się z niewykształconą lewą komorą serca. Pomóżmy zebrać pieniądze na operację. Potrzeba 150 tysięcy złotych.
Nie może się męczyć, bo serduszko jest za słabe.

Nadia na pierwszy rzut oka jest śliczną i roześmianą dziewczynką, ale kiedy tylko zaczyna się męczyć, wystarczy, że dłuższy czas macha rączkami i nóżkami, jej maleńkie ciałko zaczyna sinieć. - Sine usta, powieki i paluszki to u mojej małej córeczki codzienność. Gdy się na coś zdenerwuje, staje się wręcz fioletowa - mówi pani Aleksandra. Wyjaśnia, że zasinienia są znakiem, że serduszko małej już nie daje rady, ale przecież dziewczynka o tym nie wie i nadal próbuje się bawić.

Nadia oddycha z trudem, walcząc o każdy haust powietrza. Ma dopiero 4 miesiące, a jej serce jest coraz słabsze i jeśli jak najszybciej nie przejdzie dwuetapowej operacji to wszystko może skończyć się tragicznie. - Potwornie się boję , że stracę córeczkę, a ona jest sensem mojego życia. Błagam, pomóżcie ocalić Nadię - apeluje mama dziewczynki.

Pani Aleksandra twierdzi, że Nadia powinna zostać poddana specjalistycznemu leczeniu już po urodzeniu. - Gdybym tylko wiedziała wcześniej, może gdybym bardziej się uparła, moja córeczka byłaby już dzisiaj po pierwszym, najważniejszym etapie operacji. Jej serduszko mogło dzisiaj mocno bić, mieć więcej siły by rozwijać się, bawić, żyć… Tymczasem ślepo zaufałam lekarzom, przez co omal nie straciłam Nadusi. Teraz muszę się spieszyć, by trafiła w ręce najlepszego specjalisty od dziecięcych serduszek. To jedyna szansa dla mojego dziecka. Operacja będzie niezwykle skomplikowana, obejmie dwa etapy w jednym czasie – operację Glenna z elementami operacji Norwooda. Musi się odbyć jak najszybciej. Mamy termin na październik tego roku. Nie możemy się spóźnić, już nie można zwlekać - wyjaśnia mieszkanka Bilczy.

Dawid Łukasik

Radość z zajścia w ciążę i dramat w dwudziestym tygodniu

Pani Aleksandra wspomina, że kiedy z mężem dowiedziała się, że znów będą rodzicami, a ich 5-letni synek starszym bratem, skakali z radości. Euforia trwała do 20 tygodnia ciąży. - Poszłam na rutynowe badanie. Zastanawiałam się, czy może zobaczę twarzyczkę albo poznam płeć mojego dzieciątka. Zamiast tego usłyszałam coś, czego nie życzę nikomu. Lekarz powiedział, że moja córeczka ma wadę serca, której on jeszcze nigdy nie widział. Gdybym akurat wtedy nie leżała, pewnie osunęłabym się na ziemię. Świat zaczął wirować, a ja czułam kaskady strachu, które zalewały moje serce. Nie docierały do mnie żadne słowa pocieszenia, że może to pomyłka, że może wada wcale nie jest taka poważna… Ja jednak czułam, że jest źle - mówi rozemocjonowana matka.

Badania potwierdziły. Wada była bardzo poważna

Badania w Warszawie potwierdziły to, czego tak bardzo obawiali się rodzice. Nadia jeszcze będąc w brzuszku swojej mamy miała bardzo ciężką wadę serca pod postacią zespołu niedorozwoju lewego serca (HLHS). - Lekarze tłumaczyli nam, że jej serduszko nie będzie działać prawidłowo, że konieczne będą operacje, bo życie Nadii od chwili narodzin będzie w śmiertelnym niebezpieczeństwie - mówi pani Aleksandra.

„Lekarze mówili, że przecież można operować w Polsce”

Po dramatycznej diagnozie rodzice długo nie mogli dojść do siebie. - Jedyne, na co miałam siłę, to płacz, ale w końcu zbrakło łez. Musiałam dowiedzieć się jak najwięcej o wadzie, z którą urodzi się moja córeczka. Tak trafiłam na klinikę w Munster i doktora Malca. Widziałam zdjęcia uśmiechniętych, zdrowych dzieci, które zostały tam uratowane. Odzyskałam nadzieję, wróciły siły do walki. Pytałam polskich lekarzy o profesora Malca, ale za każdym razem mówili mi, że to tylko fanaberia rodziców, że przecież można operować w Polsce. Uwierzyłam. Sądziłam, że przecież lekarze wiedzą, co mówią. Dopiero potem przekonałam się, że byłam w błędzie, ale było już za późno.

Rodzice mają pretensje do polskich lekarzy

Nadia przyszła na świat 20 kwietnia 2017. - Gdy urodziła się moja córeczka, wyglądała jak zdrowe dziecko. Sądziłam nawet, że wcześniejsza diagnoza to pomyłka, że wszystko jest dobrze, a tamto było jedynie koszmarem, z którego właśnie się obudziłam. Jednak po dwóch dniach zabrali Nadię do innego szpitala, ochrzcili - tak na wszelki wypadek - mówi pani Aleksandra. Wyjaśnia, że jej córeczka miała już zaplanowany termin operacji, ale lekarze stwierdzili, że stan Nadii jest dobry i można jeszcze poczekać z pierwszą operacją - opowiada mama dziewczynki.

„Moja córka umierała, a ja tonęłam w strachu”

Mimo dobrego, zewnętrznego wyglądu Nadii jej stan z dnia na dzień się pogorszył.
- Moja córka umierała, jej serce nie wytrzymało… W trybie pilnym zabrali ją na stół operacyjny, by ratować życie. Lekarze wykonali zabieg hybrydowy polegający na opaskowaniu tętnic płucnych z implantacją stentu. To nie było planowane, nie zaliczało się do etapu leczenia, ale przecież musieli ratować moje dziecko. Najgorsze jest to, że gdyby I etap operacji odbył się w planowanym terminie, nic takiego nie miałoby prawa mieć miejsca! Tymczasem moja córeczka otarła się o śmierć, a ja tonęłam w strachu, jakiego nigdy wcześniej nie przeżyłam - mówi poruszona mieszkanka Bilczy.

Nadia jest na granicy życia i śmierci

W maju rodzice mogli zabrać swoją córeczkę do domu. - Dzisiaj Nadia ma już 4 miesiące i w dalszym ciągu czeka na jeden z podstawowych etapów leczenia, czyli operację Norwooda, którą powinna mieć wykonaną maksymalnie w 14 dobie życia! To znaczy, że ciągle balansuje na cienkiej granicy życia i śmierci. Chociaż trzymam ją w ramionach wiem, że jej nie obronię. Nie mam takiej mocy, choć oddałabym własne życie, byle tylko córeczka mogła być zdrowa. Tymczasem traci siły, sinieje, ledwo oddycha, a ja nie mogę zrobić nic, by jej pomóc - mówi załamana matka.

Niezwykle skompilowana operacja

Nadia musi jak najszybciej przejść operację, która uratuje jej serduszko. Podejmie się jej profesor Malec. Przez nieplanowany zabieg hybrydowy będzie musiała mieć wykonane 2 etapy w jednym czasie - operację Glenna z elementami metody Norwooda. - To niezwykle skomplikowana i niebezpieczna procedura, ale jednocześnie jedyna, ostatnia szansa dla mojej ukochanej córeczki. To ogromne ryzyko i wyzwanie, zarówno dla Nadii, jak i lekarza, który przeprowadzi operację. Profesor Malec ma ogromne doświadczenie, uratował już tak wiele dzieci dlatego mam pewność, że tylko on jest w stanie uratować moją córeczkę - mówi pani Aleksandra.

Termin operacji wyznaczono na październik

Rodzice ustalili termin operacji, która odbędzie się w klinice uniwersyteckiej w Munster.
- W październiku zespół profesora Malca uratuje życie mojego dziecka. Żeby tak się stało, musimy zebrać 150 tysięcy złotych… Cena za życie mojej córeczki jest wysoka, nie jesteśmy w stanie zapłacić jej sami - wyjaśnia mieszkanka Bilczy prosząc o pomoc. - Każda, nawet najmniejsza kwota przybliży nas do uratowania Nadii. Jej serduszko już dzisiaj ledwo bije, tak cichutko, że boję się, czy wytrzyma. Malutkie ustka nie są różowe, ale sino - fioletowe. Nie ma rumieńców, tylko sine wybroczyny… Nie myślę o tym co będzie, jeśli nam się nie uda. Nie wyobrażam sobie życia bez mojej córeczki, ale muszę być silna. Póki mamy nadzieję, będziemy walczyć ile sił. Dla Ciebie, Nadusiu - podsumowuje pani Aleksandra.

Potrzeba 150 tysięcy złotych. Pomóżmy

Nadia potrzebuje 150 tysięcy złotych i pieniądze trzeba uzbierać jak najszybciej. Wszyscy możemy uratować jej serduszko wpłacając pieniądze na zbiórkę, która prowadzona jest na portalu Siepomaga.pl. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Siepomaga Nadia Filipczak, gdzie opisana jest historia dziewczynki i wpłacić nawet drobną kwotę.

Drugim sposobem jest wysłanie sms -a o treści S6948 na numer 72365. Koszt wiadomości to 2,46 brutto (w tym VAT).
Nadia jest także podopieczną Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis i można jej pomóc dokonując wpłaty na rachunek: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Nadia Filipczak”. Dla wpłat zagranicznych: USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 „Nadia Filipczak”; EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 „Nadia Filipczak”.

Wideo

Materiał oryginalny: Czteromiesięczna Nadia z Bilczy urodziła się z połową serduszka. Pilnie potrzebuje operacji. Pomóżmy - Echo Dnia Świętokrzyskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

P
Pamela Raymond

Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej (globalprovissioncompany@gmail.com) i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

Ryan Jeremy

zgłoś
a
alexej
Dzień dobry,
Potrzebujesz zasobów, aby stworzyć własny biznes, dom, firmę, kupić samochód, kupić motocykl, więcej osobistych potrzeb na swoje pytanie. Dajemy pożyczki osobiste w przedziale od 7 000 do 870 000 000 z nominalną stopą procentową 3% bez względu na kwotę. Prosimy o podanie we wniosku o pożyczkę dokładnej kwoty, którą chcesz pożyczyć, oraz wybranego okresu spłaty. Proszę skontaktować się ze wszystkimi potrzebami pieniężnymi. Nasza instytucja finansowa z usługą 24/24 godzin Email alexejdalek121@gmail.com or whatsapp +19739220703

 

zgłoś
G
Gość

Współczuję

zgłoś
N
Norton Finance

Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: nortonfinance2017@gmail.com

 

zgłoś
A
Ania

Witajcie, moi dobrzy ludzie z Polski, czy szukaliscie pilnej pozyczki, zeby splacic rachunki, zalozyc firme, zbudowac swój wymarzony dom i kupic samochód? jesli wiec przywitasz sie z poczuciem relium, bo tu jest firma pozyczkowa tutaj, w naszym kraju, Warszawa, jestem pania Ania z nazwiska i mieszkam tu w Polsce, szukalem pozyczki od 2 tygodni temu i w zeszlym tygodniu dostalem mail na forum i widzialem firme o nazwie Jorge Grace, która pomogla wielu ludziom przed tutaj w naszym kraju, i skontaktowalem sie z e-mailem i sledzic ich wplywy, i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 280 000 PLN i wreszcie dostalem pozyczke od Jorge Grace i tody przyszli na strone, aby odwolac sie do tej legalnej firmy i sa% 100 bezpiecznie zabezpieczeni przed oszustami, wiec prosze skontaktuj sie z e-mailem (jorgegraceloanfirm@gmail.com), a ty takze sledz ich na Facebooku, aby zobaczyc wiecej uslugi i jest bezpieczny i zabezpieczony. Ania

 

zgłoś
R
Romanna Isabella
Jak otrzymałem Pożyczoną kwotę pożyczki od wiarygodnej firmy pożyczkowej (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com) lub WhatsApp Phone: +1(706)609-5241).
Witam wszystkich, Nazywam się Romanna Isabella, pochodzę z Montany w Stanach Zjednoczonych, jestem tutaj, aby potwierdzić, jak otrzymałem pożyczkę od Martina Luciano World Wide Loans Financial Services za pośrednictwem poczty elektronicznej: martinlucianoworldwideloans@hotmail.com lub WhatsApp Phone: +1 ( 706) 609-5241). po tym, jak złożyłem kilka wniosków od różnych pożyczkodawców, którzy twierdzili, że są kredytodawcami tutaj na tym forum, myślałem, że ich pożyczki są prawdziwe i złożyłem podanie, ale nigdy nie dali mi pożyczki, dopóki znajomy nie przedstawił mi Martina Luciano World Wide Loans Financial Services , który obiecał mi pomóc z pożyczką mojego pragnienia i naprawdę zrobił to, co obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie potrafię uwierzyć. Nigdy nie sądziłem, że wciąż istnieją wiarygodni i uczciwi pożyczkodawcy, dopóki nie spotkałem się z tą pożyczką, która naprawdę pomogła mi z pożyczką i zmieniła moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż jest wielu dobrych pożyczkodawców, ale doradziłbym ci, szukając pożyczki, aby skontaktować się z nimi dzisiaj, ponieważ są troskliwi i wyrozumiali. Nie wiesz, czy potrzebujesz pilnej pożyczki, czy chcesz finansować swoje projekty, więc skontaktuj się z Martin Luciano World Wide Loans Financial Services na swoim firmowym adresie e-mail: (martinlucianoworldwideloans@hotmail.com) lub WhatsApp Phone : +1(706)609-5241).

 

zgłoś
T
Tony Silver
Szukasz PRAWDZIWEJ KREDYTOWEJ FIRMY KREDYTOWEJ, która dostarczy Ci pożyczkę od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczkę biznesową lub korporacyjną, pożyczkę osobistą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, venture capital, pożyczki na zdrowie itp. ))
A może odmówiono ci kredytu z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj realną pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
KREDYT FINANSOWY FIRMA FINANSOWA MICHAEL KEVIN, jesteśmy kredytodawcą kredytowym na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE KREDYTY FINANSOWE dla osób fizycznych i firm o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym paszportem lub paszportem międzynarodowym Twojego kraju w celu weryfikacji.
Spłata kredytu rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.
 
DO NATYCHMIASTOWEGO ODPOWIEDZI ORAZ PRZETWARZANIA WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio za pośrednictwem tego listu: michaelkevinfinancialloanfirm@gmail.com
 
Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:
 
Pełna nazwa: ____________________________
Kwota wymagana jako pożyczka: ________________
Pożyczka Czas trwania: _________________________
Cel pożyczki: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / Kod pocztowy: __________________________
Państwo: _______________________________
Zawód: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________
 
Wyślij zapytanie o natychmiastową odpowiedź na: michaelkevinfinancialloanfirm@gmail.com
 
podziękować
 
CEO. Werset MICHAŁ KEVIN
KREDYT FINANSOWY FIRMA MIKHAIL KEVIN
E-mail: michaelkevinfinancialloanfirm@gmail.com

 

zgłoś
e
edyta

Ostatnia aktualizacja 2019 !!!!!!
Pozdrowienia Wszyscy na tej stronie, chce poinformowac was o juz zaladowanej karcie glównej, której mozecie uzyc do wytworzenia 5000 zl dziennie w Polsce.
Zamiast wciaz szukac pozyczki lub pomocy finansowej z jednej strony na druga, radze pobrac te zaladowana karte glówna, poniewaz kazda z tych kart jest powiazana z kontem dotacji i kazda wyplata 5000 zl, która bierzesz w jeden dzien jest bezplatny i karta bedzie trwac przez 6 miesiecy, zanim wygasnie.
Mam te karte i ciesze sie z jej uzywania, chce, abys dostal te karte jak najszybciej, jesli potrzebujesz karty, wystarczy skontaktowac sie z: kartaobsluga@outlook.com
Kontakt: kartaobsluga@outlook.com
Dzieki

 

zgłoś
M
Mrs. Wendy Lopez
Zdobądź wszystkie rodzaje pożyczek już dziś, aby rozwiązać wszystkie potrzeby finansowe z usług DirectAxis Financial Services w ciągu 72 godzin po zatwierdzeniu przy zaledwie 2% stopie procentowej. Prosimy pamiętać, że przed zatwierdzeniem pożyczki nie jest wymagane podanie numeru ubezpieczenia społecznego, wyciąg z rachunku bankowego, kontrola bezpieczeństwa ani certyfikaty.
Prosimy o kontakt na WhatsApp przez +1 (876) 448-5490 lub napisać bezpośrednio do naszej firmy przez e-mail: directaxisfinancialservices.usa@gmail.com

 

zgłoś
P
Pamela Rosa FLores
Masz problemy ze zdobyciem Czy gubisz się w ofertach bankowych i innych instytucjach finansowych?
Jeśli masz długi dłużników komorniczych, masz dość windykacji, podejmij z nami działania.
Nasza firma zapewnia pomoc dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.
Uproszczone procedury, formalności do minimum. Szybka gotówka na dowód i ten sam certyfikat z dobrą historią kredytową.
Jesteśmy z klientem od początku współpracy do satysfakcjonującego finału.  pamelarosaflores11(A)gmail.com

 

zgłoś
c
christywalton355@gmail.com
Cześć,
 
Poszukuje się pożyczki konsolidacyjnej, pożyczki niezabezpieczone, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, pożyczki osobiste, kapitał podwyższonego ryzyka itp. Jestem prywatnym pożyczkodawcą, udzielam pożyczek firmom i osobom prywatnym o niskich stopach procentowych i rozsądnych stopach procentowych w wysokości 2%. E-mail do: christywalton355@gmail.com

 

zgłoś
P
Pamela Rosa Flores

Hi, I'm Pamela Rosa Flores, credible and credible lender. I give loans with clear and easy to understand terms with 2% interest. I provide loans for business, personal loans, student loans, car loans and loans to repay bills. If you need a loan, please contact me directly: pamelarosaflores11@gmail.com

 

zgłoś
P
Pamela Rosa Flores

Cześć, jestem Pamela Rosa Flores, wiarygodna i wiarygodna pożyczkodawca. Udzielam pożyczki z jasnymi i łatwymi do zrozumienia warunkami z 2% odsetkami. Zapewniam kredyty na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty studenckie, kredyty samochodowe i pożyczki na spłatę rachunków. Jeśli potrzebujesz pożyczki, skontaktuj się ze mną bezpośrednio: pamelarosaflores11@gmail.com

 

zgłoś
M
Martha

Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Marta z Polski, przyszedłem na stronę do preferencji firma, która użycza mi pożyczki w wysokości 48 000 PLN na moje lekarstwa dla dzieci, od tej pory szukam pomocy finansowej, ale wszystko dzięki Bogu, że znajdź firmę o nazwie Stella Rene, w której wypłacam gotówkę i potwierdzam moją pożyczkę bez żadnego stresu, a dzisiaj mój syn jest już obsługiwany, więc moi ludzie nadal są w prawdziwym i legalnym e-mailu kontaktowym firmy pożyczkowej poniżej (mrsstellareneloanfirm1@gmail.com) skontaktuj się z nią twoja szybka i niezawodna pożyczka dzisiaj, ponieważ ona jest legit% 100.
Niech Bóg błogosławi mi Stellę Rene.
Martha

 

zgłoś
S
Sis

Dokladnie,redaktorzy nie maja pojecia jakimi sukcesami cieszy sie kardiochirurgia dziecieca. Lodz, Zabrze, Warszawa, Krakow -Prokocim. Ile dzieci ratuja. Za zbiorke 150 tys na jedno dziecko operuja tu kilkadziesiat. Po co sprzet z Wosp, po co fundacje skoro i tak najlatwiej nazbierac i jechac do Niemiec?? Tam jest takie samo ryzyko zgonow co tutaj. W przypadku tej wady nie decyduja pieniądze tylko jak organizm dziecka sobie poradzi. Nie piszcie głupot, ze nie ma szansy w Polsce.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3