Cztery medale ostrowieckiego klubu w fitness i kulturystyce

Waldemar FRAŃCZAK
Justyna Jedlikowska została mistrzynią Polski w fitness juniorek do lat 23.
Justyna Jedlikowska została mistrzynią Polski w fitness juniorek do lat 23. archiwum
Ostrowiecki klub Black&White zajął drugie w miejsce w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

W Mińsku Mazowieckim odbyły się w weekend Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness oraz Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. Bardzo dobrze spisali się w nich zawodnicy reprezentujący ostrowiecki klub Black&White.

W mistrzostwach Polski rozegranych w sobotę Paula Lewczuk w bikini fitness juniorek do lat 23 została mistrzynią Polski. Druga zawodniczka Black&White- Anna Kończyk- była piąta w stawce 6 zawodniczek. W fitness juniorek do lat 23, Justyna Jedlikowska wyprzedziła dwie rywalki i także została mistrzynią Polski.
Do dwóch złotych medali w fitness kolejne dwa- tym razem srebrne- dołożyli kulturyści. Jakub Szczerba został wicemistrzem kraju wśród juniorów, a Sylwester Kaczmarek w kulturystyce juniorów młodszych, 16-18 lat.

Dwóch zawodników Black&White startowało w kulturystyce juniorów powyżej 75 kilogramów. Emilowi Kaleńskiemu zabrakło tylko jednego punktu do brązowego medalu, a Hubert Lisiewicz był 11.
Rezultaty te dały ostrowieckiemu klubowi drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Black&White ustąpił miejsca jedynie Olimpowi Zabrze. Sklasyfikowano 28 klubów.

Dzień później odbyły się zawody o Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. Ponownie pierwsze miejsce zajęła Paula Lewczuk w bikini fitness. Pierwsze były także Agnieszka Witasek w kulturystyce i Justyna Jedlikowska w fitness. Obie reprezentantki Black&White nie miały rywalek. W klasyfikacji drużynowej zawodów Pucharu Polski Black&White zajął 5. miejsce.