Cztery medale pływaków KSZO Ostrowiec na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

/waf/
Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małgorzata Lipińska odniosła życiowy sukces. Waldemar Frańczak
Małgorzata Lipińska z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zdobyła trzy medale, a jej klubowy kolega Marcin Kaczmarski jeden na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pływaniu.

Od 22 do 24 lipca w Warszawie rozgrywana była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu. W gronie 80 zawodniczek i 120 zawodników znalazło się czworo pływaków KSZO Ostrowiec Świętokrzyski- jedynych reprezentantów Świętokrzyskiego. Najlepiej z nich startowała 18-letnia Małgorzata Lipińska, która zdobyła trzy medale. Była druga na 200 metrów i 400 metrów oraz trzecia na 800 metrów stylem dowolnym.

Jej o rok młodszy kolega- Marcin Kaczmarski zajął trzecie miejsce na 1500 metrów kraulem. Czasem 15:44.83 ustanowił nowy rekord okręgu juniorów 17- i 18- letnich oraz seniorów. Marcin był także szósty 400 metrów kraulem. Oboje są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

Pozostała dwójka naszych zawodników- Karolina Uchańska i Łukasz Rogoziński- zajmowała dalsze pozycje.