Czwarta z rzędu wygrana. Unia Tarnów - Juventa Perfopol Starachowice 1:2

dor
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wygrali z Unią Tarnów 2:1.
Piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wygrali z Unią Tarnów 2:1. fot. Marcin Pokrzywka
W meczu 9. kolejki trzeciej ligi piłkarze Juventy Perfopol Starachowice wygrali wczoraj na wyjeździe z Unią Tarnów 2:1. Było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu.

Arkadiusz Bilski, trener Juventy:

- W drugiej połowie zdecydowanie ruszyliśmy do ataku i przyniosło to efekty. Po pierwszym rzucie rożnym i dobrym dograniu Łukasza Szymoniaka zdobyliśmy pierwszą bramkę, a zwycięskiego gola strzelił niezawodny Darek Anduła.

Spotkanie zostało przełożone na poniedziałek, ponieważ w ostatni weekend w Tarnowie odbyły się indywidualne mistrzostwa Europy na żużlu. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. Juventa Perfopol objęła prowadzenie w 50 minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym - Łukasz Szymoniak dośrodkował na krótki słupek, a Dawid Korona strzałem z dwóch metrów umieścił piłkę w bramce.

Gospodarze odpowiedzieli golem Mateusza Wolańskiego, ale decydujący cios zadali w 74 minucie starachowiczanie, a konkretnie ich najlepszy strzelec Dariusz Anduła. Jego pierwszy strzał obronił Krzysztof Szuba, ale przy dobitce był bez szans. Juventa Perfopol odniosła cenne zwycięstwo i z dorobkiem 17 punktów zajmuje szóste miejsce w trzecioligowej tabeli. W sobotę w spotkaniu dziesiątej kolejki zagra na wyjeździe z Popradem Muszyna.