Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy ekokosmetyki są warte swej ceny?

Opr. /KAK/
Substancje naturalne są łagodniejsze, ale zarazem skuteczne, gdyż wyciągi roślinne zbudowane są w bardzo podobny sposób, co komórki naszego ciała.
Substancje naturalne są łagodniejsze, ale zarazem skuteczne, gdyż wyciągi roślinne zbudowane są w bardzo podobny sposób, co komórki naszego ciała. serwis prasdowy biokram.pl
Moda na kosmetyki "eko" coraz bardziej się nasila, stajemy się bardziej świadomi ich wartości dla naszej skóry i zdrowia. Jednak to co najbardziej zdaje się przeszkadzać przy zakupie to cena. Ekokosmetyki nie należą do najtańszych, ale czy w takim razie warte są swojej ceny? - pytamy specjalistów z biokram.pl

- Kosmetyki ekologiczne składają się w 95 procentach ze składników naturalnych, podczas gdy kosmetyki tradycyjne zawierają ich maksymalnie około 5 procent. Substancje naturalne są łagodniejsze, ale zarazem skuteczne, gdyż wyciągi roślinne zbudowane są w bardzo podobny sposób, co komórki naszego ciała. Potrafią szybko dopasować się do skóry i odpowiedzieć na jej potrzeby - wyjaśnia właścicielka sklepu internetowego biokram.pl Edyta Poros, wielbicielka ekokosmetyki. Nie obiecujemy, że po zastosowaniu kosmetyku ekologicznego jutro obudzimy się o 10 lat młodsi. Możemy jednak zapewnić, że jeśli uzbroimy się w cierpliwość i zdecydujemy się na naturalną pielęgnację nasza skóra odwdzięczy się zdrowym i pięknym wyglądem przez długi czas. A to nie ma ceny.

Cena zdrowia i urody

Produkty konwencjonalne, jakich pełno w drogeriach, zawierają często szereg substancji mających negatywny wpływ na nasz organizm, nasze samopoczucie i oczywiście na nasz wygląd.
- Parabeny, oleje syntetyczne, sztuczne barwniki, sztuczne substancje zapachowe - to w wielkim skrócie składniki kosmetyków tradycyjnych mogące powodować alergie, stany zapalne skóry, trądzik, bóle głowy, uszkodzenie warstwy wierzchniej naskórka - mówi specjalistka. - Wciąż bada się ich związek z chorobami nowotworowymi. Przykładem niech będą popularne parabeny, o których tak wiele się dyskutuje. Są to konserwanty przedłużające trwałość kosmetyku, kryją się pod nazwami : Methylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Ethylparaben. Uważa się, że to one powodują alergiczne stany zapalne skóry typu pokrzywki, rumień, egzemy. Wchłaniają się ze skóry do krwi, szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Ostatnio zwrócono uwagę na ich działanie estrogenne, co może być przyczyną rozwoju guzów piersi. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Nie powinno się stosować kosmetyków zawierających parabeny w czasie laktacji i ciąży.

Wartościowe składniki

W przypadku kosmetyków ekologicznych przedstawia się to następująco: organizacje certyfikujące zabraniają stosowania producentom typowo chemicznych konserwantów, jednak ze względów bezpieczeństwa kosmetyki muszą zawierać substancje, które je "zakonserwują". Trwałość kosmetyków ekologicznych zapewniają więc konserwanty naturalne, czyli te bezpieczne dla skóry. Są to czyste surowce, witaminy, niewielkie ilości czystego alkoholu roślinnego, naturalne olejki eteryczne oraz utrzymywanie odpowiedniego pH kosmetyku. Znacznie droższe niż chemia używana w produkcji kosmetyków zwykłych!
- Kosmetyki ekologiczne to produkty bezpieczne o wysokiej jakości i skuteczności. Jest to poparte wielokrotnymi badaniami naukowymi, które dowodzą, iż skóra lepiej toleruje substancje naturalne niż surowce syntetyczno-chemiczne - wyjaśnia Edyta Poros z biokram.pl - Kosmetyki naturalne i ekologiczne są opracowywane w celu stymulacji procesów zachodzących w skórze, dzięki czemu następuje odnowa biologiczna, nasza skóra jest bardziej jędrna i elastyczna, płytkie zmarszczki zlikwidowane, a głębsze - wygładzone.

Wszystko w swoim czasie

Natura nie lubi pośpiechu, dlatego decydując się na kosmetyk ekologiczny, należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż działają one nieco wolniej niż te tradycyjne, ale skóra dłużej korzysta z ich dobroczynnego wpływu. Bardzo istotna jest konsekwencja podczas stosowania kosmetyków ekologicznych, gdyż regularne ich stosowanie przyniesie skórze spektakularne efekty. Ważne jest także, aby nie mieszać natury z "chemią" co oznacza, że jeśli decydujemy się na pielęgnację twarzy kosmetykami naturalnymi, to należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków konwencjonalnych w tej strefie, gdyż taka mieszanka może ( ale nie musi) wywołać reakcję alergiczną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie