MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dalekowschodnie techniki relaksu - tai chi i qi gong

KAK
Mistrzowie Tai Chi twierdzą, że ćwicząc subtelne, eleganckie ruchy można wyczuć Qi – energię krążącą w ciele i ukoić umysł poprzez medytację.
Mistrzowie Tai Chi twierdzą, że ćwicząc subtelne, eleganckie ruchy można wyczuć Qi – energię krążącą w ciele i ukoić umysł poprzez medytację. archiwum
Wielu poszukując relaksu i wyciszenia odkrywa dalekowschodnie techniki relaksu jak: tai chi czy qi gong. Niezależnie od tego czy to tylko moda czy próba odnalezienia siebie, coraz więcej Polaków interesuje się orientalnymi technikami relaksacyjnymi i medytacjami.

Żyjemy w pośpiechu, starając się pogodzić pracę zawodową z obowiązkami rodziców, starając się zapewnić sobie lepsze, wygodniejsze życie. Jednak czasem przychodzi moment, gdy chcemy wytchnienia od codziennych problemów. Zastanawiamy się wtedy co zrobić, by odnaleźć w tym natłoku spraw siebie, jak oddzielić rzeczy ważne od tych błahych?

Relaks "made in Chiny" **
Dalekowschodnie techniki relaksacyjne także znajdują wielu wielbicieli. Należą do nich m.in. systemy QiGong i Tai Chi. Oba wyciszają umysł, pozwalają na rozluźnienie ciała, poprawiają samopoczucie. Jedną z tych technik relaksacyjnych praktykuje olbrzymia większość mieszkańców Dalekiego Wschodu. Mistrzowie Tai Chi twierdzą, że ćwicząc subtelne, eleganckie ruchy można wyczuć Qi - energię krążącą w ciele i ukoić umysł poprzez medytację. Ćwiczenia poprawiają samopoczucie, wpływają zbawiennie na stan zdrowia, wreszcie pozwalają zrozumieć sens życia - czyli to o co chodzi każdemu z nas.
Qi czyli energia życia **
Na wykorzystaniu witalnej energii Qi, krążącej po ciele opiera się też system ćwiczeń QiGong.
- QiGong to proste, spokojne i precyzyjne ruchy ćwiczeń, ale pod nimi ukryta jest głęboka teoria wyregulowania oddechu i umożliwienia relaksu ciała i umysłu - mówi lek. med. Paweł Pół-rola, instruktor medycznego QiGongu w Kielcach i Prezes Pol-skiego Stowarzyszenia Zdrowotnego QiGongu - Wielu ludzi czuje, że problemy codziennego życia przerastają ich, poddają się stresowi. Tymczasem chińska terapia ruchowo-oddechowa sprawia, że stają się spokojniejsi, opanowani, cieszą się lep-szym zdrowiem, wzrasta odporność ich organizmu.
-Qi to energia życia, siła witalna każdego organizmu. Podczas ćwiczeń koncentrujemy się na poszczególnych punktach ciała pozwalając krążyć tej energii. Praktykując QiGong osią-gamy równowagę psychofizyczną, co jest jednak trudne, ale efekt jest taki, że po stresującym dniu, po kilku ćwiczeniach potrafimy zregenerować swój organizm- mówi dr Półrola - Efektem ćwiczeń jest też umiejętność koncentrowania życiodajnej energii. Należy być jednak systematycznym, a im dłuższy tre-ning tym, wyższe poziomy relaksu organizmu jesteśmy w stanie osiągnąć. **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie