Dawid Kubiec ze Starachowic trzeci na mecie Półmaratonu Radomskiego Czerwca

(sts)
Archiwum klubu.
Dawid Kubiec, na co dzień prezes i zawodnik Juventy-Kobex Starachowice, uzyskał czas 1,11,29 godziny.

Kyeva Cosmas Mutuku z Kenii z czasem 01:07:27 został triumfatorem VI Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76. Na mecie wyprzedził Tomasza Grycko reprezentującego barwy UKS Blicza Władysławowo oraz Dawida Kubca (na zdjęciu) reprezentującego Decathlon Kielce. Wśród pań zwyciężyła Angelika Mach z czasem 01:18:31. Dystans ponad 21 kilometrów pokonało prawie 850 biegaczy.

Półmaraton Radomskiego Czerwca jest częścią obchodów rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego w 1976 roku. Dawid Kubiec, na co dzień prezes i zawodnik Juventy-Kobex Starachowice, uzyskał czas 1,11,29 godziny. Na 12 miejscu ukończył bieg drugi z zawodników Juventy-Kobex, Zbigniew Dulemba. Jego czas 1.18,10 godziny. Dzień wcześniej Kubiec wygrał bieg na 3 km, uzyskując czas 9 minut i 56 sekund. Drugi Michał Karasiński z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik stracił do Kubca 6 sekund.