Derby dla Politechniki Świętokrzyskiej

PK
AZS Politechnika Świętokrzyska
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała z AZS UJK Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - AZS UJK Kielce 26:24 (12:9)
AZS PŚ: Godzwon, Porzucek – Kamys 2, Nawara, Sadecki 2, Kwieciński 5, Rączka 4, Litwin 1, Ł. Kurek 3, P. Kurek, R. Nowak 1, Żaba-Żabiński, Glita 8 (3), Banasik.

AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Dobrowolski 2 (1), Papaj, Curyło, Hady 1 (1), Wójcik 2, Szafarczyk 11 (3), Siedlarz 1, Bysiak, Kumański 3, Sornat, Grzesik 4.

Spotkanie nie zachwyciło poziomem, drużyny grały nerwowo i popełniały sporo błędów. Ale jak zwykle w derbach nie brakowało walki i emocji.

Politechnika prowadziła niemal przez cały mecz. Otworzyła mecz 3:0, w 7 minucie UJK doprowadził do remisu 3:3, za chwilę było 4:4 i był to ostatni remis w tym spotkaniu. Gospodarze powoli budowali przewagę, w 26 minucie wygrywali 11:7.

Po przerwie przewaga drużyny trenera Pawła Sieczki długo wahała się między dwiema a czterema bramkami. W 50 minucie było 21:16, w 53 – 24:19.

W ostatnich minutach goście zaczęli odrabiać straty, niczym Flensburg w ostatnim meczu z PGE VIVE Kielce. W 56 minucie, po golu Mateusza Kumańskiego, Politechnika wygrywała już tylko 25:24 i zaczęły się wielkie emocje. Padła już tylko jedna bramka, ale nie dla gości i wynik z meczu Ligi Mistrzów się nie powtórzył - zdobył ją w ostatniej minucie dla Politechniki Maciej Rączka, rozstrzygając losy zwycięstwa.