Derby Kielc dla piłkarzy ręcznych AZS Politechniki

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce wygrała z Vive Tauronem II Kielce.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce – Vive Tauron II Kielce 31:26 (15:13)

AZS Politechnika: Smagór, Godzwon – Kamys 4, Sadecki 3, Kwieciński 1, Rączka 2, Nowakowski 3 (1), Kołodziej 2, Styrna 5, M. Nowak 5, Żaba-Żabiński 1, Glita 5 (2), Lenty.
Vive Tauron II: Pytlos, Drozd – Bulski 4 (1), Kogutowicz, Bekier 6, Czechowski 3 (3), Bernacki 1, Siedlarz, Ciołak 4, Banaś 3, Telka 5.

Dla drużyny Politechniki to siódma wygrana z rzędu. Na ławkach trenerskich siedzieli koledzy z boiska, Paweł Sieczka i Rafał Bernacki. W zespole rezerw Vive Tauronu nie mogli zagrać trzej podstawowi zawodnicy: bramkarz Krzysztof Markowski oraz Filip Fąfara i Bartłomiej Bis, „spaleni” poprzez występ w poprzednim meczu pierwszej drużyny. I to musiało się odbić na grze gości.
Gospodarze zaczęli nerwowo, wyrzucili kilka piłek w aut i przez 10 minut prowadziło Vive Tauron. Dobry skutek przynosiło również wyłączenie z gry najlepszego strzelca ligi, Marka Glity. Ale w drugiej fazie pierwszej połowy przewagę zaczęli uzyskiwać „akademicy”, którzy w 13 minucie wygrywali 7:4. W tej części Vive Tauron jeszcze dwa razy doprowadzał do remisu – 9:9 w 20 minucie i 11:11 w 25. Wynikało to też z kar, które otrzymali zawodnicy AZS. W końcówce na ławkę kar wędrowali goście i Politechnika odbudowała przewagę.

Po przerwie AZS utrzymywał prowadzenie, a w 39 minucie wygrywał już pięcioma golami – 22:17. Pogoń Vive Tauronu prawie przyniosła skutek – w 48 minucie było tylko 24:23. Politechnika jednak odpowiedziała czterema bramkami z rzędu, a w 57 minucie było już 31:24.

W innych meczach: Azoty II Puławy - Grunwald Ruda Śl. 22:27 (11:11), Orlik Brzeg - ASPR Zawadzkie 17:25(10:9), Orzeł Przeworsk - MKS Biłgoraj 32:25 (12:11), Gloria Katowice - AZS UJK Kielce 27:24(16:11), Zagłębie Sosnowiec - Wisła Sandomierz 32:39 (14:16).

1. ASPR Zawadzkie 8 14 263-186

2. Grunwald Ruda Śl. 8 14 241-180

3. AZS Politechnika Kielce 8 14 249-211

4. Vive Tauron II Kielce 8 11 267-213

5. Orzeł Przeworsk 8 8 232-243

6. Wisła Sandomierz 8 7 224-238

7. Zagłębie Sosnowiec 8 7 255-248

8. AZS UJK Kielce 7 6 184-188