Osiemdziesiąt bramek w meczu i porażka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z KS Viret CMC Zawiercie w I Lidze piłkarzy ręcznych. Zobacz zdjęcia

Wojciech Buras
W akcji Adrian Wojkowski, obrotowy KSZO.
W akcji Adrian Wojkowski, obrotowy KSZO. Maciej Kolasa - Mobilna Fotografia Maćka
Szczypiorniści KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przegrali w rozgrywanym awansem meczu 22. kolejki I Ligi piłkarzy ręcznych z KS Viret CMC Zawiercie 39:41. Kibice zgromadzeni na trybunach ujrzeli prawdziwy grad bramek. Ostatecznie górą okazali się goście, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w samej końcówce spotkania.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - KS Viret CMC Zawiercie 39:41 (18:15)
KSZO: Piątkowski, Kijewski - Bysiak 7, Sobut 5, Kogutowicz 5, Jurasik 5, Konwicki, Majchrzak 2, Zadrożny 1, Chudzik, Skuciński 7, Chmielewski 3, Wojkowski 4, Jagiełło.

Zobacz zdjęcia

Szczypiorniści z Ostrowca Świętokrzyskiego podchodzili do sobotniego meczu po porażce w derbach z KSSPR Końskie 29:31. Do kadry zespołu na mecz z KS Viret CMC Zawiercie wrócił po zawieszeniu kapitan - Adrian Wojkowski. Goście to drużyna środka tabeli I Ligi, która pojechała na spotkanie z KSZO z bilansem 5 zwycięstw i 5 porażek.

Starcie rozpoczęło się po myśli ekipy prowadzonej przez Tomasza Radowieckiego, która prowadziła przez większą część pierwszej połowy. Po pierwszym kwadransie tablica wyników wskazywała rezultat 9:8 dla Wojowników. W 18. minucie KSZO prowadził już trzema bramkami po trafieniu Grzegorza Sobuta. Jego drużyna utrzymała dobre tempo i zeszła do szatni na trzybramkowym prowadzeniu.

Po przerwie szczypiorniści z Ostrowca odskoczyli nawet na 6 goli przewagi za sprawą Bartosza Kogutowicza. Zawiercianie nie spuścili głów i z biegiem czasu zmniejszali straty. Dopięli swego w na 10 minut przed końcem meczu, kiedy to najpierw doprowadzili do wyrównania, a później objęli prowadzenie. W samą końcówkę spotkania obie drużyny weszły przy wyniku 39:39. Ostatecznie to jednak goście zdołali zdobyć dwie decydujące bramki i zagarnęli w Ostrowcu Świętokrzyskim komplet punktów.

Znakomite zawody po stronie zespołu ze Śląska rozegrał Mikołaj Burlyta, który jest w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców I Ligi. W sobotę zdobył 12 goli. Kibice zgromadzeni na trybunach zobaczyli prawdziwy grad bramek. W spotkaniu padło 80 trafień.

To był ostatni mecz KSZO w tym roku kalendarzowym.