Dobrowolski poza "16" mistrzostw Europy

PK
P. Kotwica
Na 1/16 zakończył Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce swój udział w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy w łucznictwie, które odbywają się we włoskim Rovereto.

Dobrowolski zajął 18 miejsce w strzelaniach eliminacyjnych. Kielczanin uzyskał 635 punktów i był najlepszy z Polaków. 26. miejsce zajął Piotr Piątek (626), a 37. Jacek Proć (611). Drużynowo Polacy skończyli eliminacje na szóstym miejscu.

W finałach Dobrowolski stoczył najdłuższy pojedynek pierwszej rundy, pokonując dopiero po dogrywce Rumuna Alexandru Bodnara 4:3 (47:47, 56:52, 50:53, 9:7). W drugiej rundzie, spotkanie zawodnika Stelli z Finem Antti Tekoniemi był jednym z najkrótszych - Dobrowolski przegrał 0:4 (53:56, 50:53).

Wspaniale wypadły nasze panie. Justyna Mospinek wygrała eliminacje wynikiem 648 punktów, siódma była Małgorzata Ćwienczek (637), a 12. Karina Lipiarska (628). Panie strzelały dziś rano w rundach finałowych i Mospinek dotarła już do półfinału, a więc jest bliska zdobycia medalu. Ćwienczek uplasowała się na 14, a Lipiarska na 18 miejscu.

Drużynowo nasze panie wygrały eliminacje. W eliminacjach mikstów Dobrowolski i Mospinek zajęli szóste miejsce.