Dobry start Jacka Łabudzkiego w ultramaratonie w Republice Południowej Afryki

/dor/
Jacek Łabudzki z Sandomierza startował w Comrades Marathon - największym na świecie ultramaratonie, rozgrywanym na dystansie 89 kilometrów w Republice Południowej Afryki. W gronie ponad 14 tysięcy zawodników zajął 469 miejsce.

Comrades Marathon rozgrywany jest na trasie z Pietermaritzburga do Durbanu. W tym roku odbyła się 87 edycja tego biegu, wzięło w nim udział 14 580 osób, w tym gronie był jedyny przedstawiciel Kielecczyzny - Jacek Łabudzki z Sandomierza. Uzyskał czas 7:21.56. Wygrał Ludwick Mamabolo z RPA z wynikiem 5:31.30.

- Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Zająłem 469 miejsce w klasyfikacji open, piętnaste w swojej kategorii wiekowej w gronie trzech tysięcy osób. Wrażenia są niesamowite - mówił nam Jacek Łabudzki.