Dobry start naszych łuczników w Memoriale Ireny Szydłowskiej

/PK/
Piotr Nowak z Karimy Prząsław wygrał konkurencję seniorów podczas 28. Łuczniczego Memoriału Ireny Szydłowskiej, który odbył się na torach Drukarza Warszawa. Dzięki temu zakwalifikował się do mistrzostw świata seniorów, które na początku lipca odbędą się w Turynie.

Nowak, zawodnik z podjędrzejowskiego Prząsławia, wygrał eliminacje wynikiem 1310 punktów. Trzeci był inny nasz reprezentant, Rafał Dobrowolski ze Stelli Kielce (1284). W strzelaninach finałowych Nowak również nie miał sobie równych, choć pojedynek o pierwsze miejsce z Piotrem Piątkiem z Łucznika Żywiec wygrał po barażu 7:5. Dobrowolski nie obronił trzeciego miejsca po eliminacjach, ulegając w pojedynku o tę lokatę Jackowi Prociowi ze Strzelca Legnica 2:6.

Na podium stanął również junior Maciej Fałdziński ze Stelli. W spotkaniu o pierwsze miejsce przegrał z Kacprem Sierakowskim z Marymontu Warszawa 2:6. W tej kategorii wiekowej w pojedynku o trzecie miejsce Sebastian Pędzik ze Stelli uległ po barażu 5:6 Krzysztofowi Lewandowskiemu z MRKS Gdańsk.
Zawody, podczas których pożegnano kończącą karierę byłą mistrzynię Europy i brązową drużynową medalistkę igrzysk w Atlancie Iwonę Marcinkiewicz, były kwalifikacją do mistrzostw świata, które na w dniach 3-10 lipca odbędą się w Turynie. Do reprezentacji zakwalifikowany został Piotr Nowak, a Rafał Dobrowolski jest rezerwowym.

Wyniki. Seniorzy, eliminacje: 1. Piotr Nowak (Karima Prząsław) 1310 pkt., 3. Rafał Dobrowolski 1284, 8. Sebastian Bątor 1237, 17. Tomasz Przepióra 1209 (wszyscy Stella Kielce); finały: 1. Nowak, 4. Dobrowolski, 16. Przepióra, 18. Bątor; juniorki, eliminacje: 19. Ilona Wróbel 1093, 20. Karolina Frelicka 1092 (obie Stella), juniorzy, eliminacje: 2. Maciej Fałdziński 1253, 6. Sebastian Pędzik 1196 (obaj Stella), 9. Bartosz Zbroja (Olimpia Suchedniów) 1181, 15. Mateusz Bucki (Stella) 1114; finały: 2. Fałdziński, 4. Pędzik, 12. Zbroja, 14. Bucki.