Dobry start naszych zawodników w Chorwacji

/PK/
Dobry start świętokrzyskich łuczników w zawodach Pucharu Europy juniorów i kadetów w chorwackim Poreciu. Junior Maciej Fałdziński ze Stelli Kielce i kadet Mateusz Fatyga z Karimy Prząsław dotarli do ćwierćfinałów strzelań indywidualnych.

Maciej Fałdziński z wynikiem 615 punktów zajął w eliminacjach 24. miejsce. Lepiej spisywał się w finałach, pokonując Austriaka Christopha Kunza 6:0, dziewiątego po eliminacjach Niemca Erica Skoeriesa 6:4 i ósmego w eliminacjach Rosjanina Artysza Czułduma 6:0, a przegrywając dopiero w ćwierćfinale ze zwycięzcą eliminacji, Słoweńcem Klemenem Strajharem 2:6.

Mateusz Fatyga w rundzie kwalifikacyjnej był 11. (647 punktów). W finałach pokonał Słoweńca Gaspera Strajhara 6:0 i szóstego po kwalifikacjach Duńczyka Madsa Kennetha Andersena 6:4, a w ćwierćfinale przegrał z Ukraińcem Iwanem Sztyrbu 0:6.

Zawody w Poreciu potrwają do soboty. Odbędą się również strzelania mikstów i drużyn.