Dobry występ młodych piłkarzy Wilków w Kielcach

Dorota KUŁAGA
Były poseł Henryk Milcarz wręczył medale zawodnikom Wilków. Z tyłu trener Arkadiusz Bilski. Dorota Kułaga
Piłkarze ze Skarżyska zajęli szóste miejsce na turnieju zorganizowanym przez Koronę

Młodzi piłkarze drużyny Wilki Skarżysko zajęli szóste miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Nożnej zawodników z rocznika 2003, który 2 maja odbył się w Kielcach. Wygrał UKS Kondycja - Korona Kielce.
Zawodnicy rywalizowali o Puchar Prezesa Wodociągów Kieleckich Henryka Milcarza. W turnieju, któremu patronowało "Echo Dnia", uczestniczyło osiem drużyn, w sumie około 100 młodych piłkarzy. Po fazie grupowej wyłoniono najlepsze zespoły, które grały w tak zwanej Lidze Mistrzów, pozostałe ekipy uczestniczyły w Lidze Europy.

W fazie grupowej piłkarze Wilków Skarżysko przegrali z Kondycją Koroną Kielce 0:2, ze Spartakusem Daleszyce 0:1 oraz pokonali Orlęta Kielce 2:0. W grach finałowych w tak zwanej Lidze Europy zwyciężyli Spartakus Daleszyce 1:0 i ostatecznie uplasowali się na szóstej pozycji w turnieju.

- Pozytywnie oceniam ten turniej, mieliśmy okazję zagrać z mocnymi zespołami. Przywiozłem tu 14 chłopców, którzy dwa razy w tygodniu trenują na orliku. Radzili sobie w konfrontacji z zawodnikami, którzy na co dzień trenują w Koronie Kielce. Drużyna ta jest złożona z zawodników, którzy wywodzą się z jednej szkoły, z mojej Szkoły Podstawowej numer 8. Kilku z nich ma zadatki na to, żeby później na dobrym poziomie grać w piłkę. Zobaczymy, jak się będą rozwijać, jak się będą kształtować jako piłkarze - powiedział Arkadiusz Bilski, były piłkarz między innymi Korony Kielce, a obecnie trener w klubie Wilki Skarżysko, założonym przez rodziców.

Kolejność turnieju: 1. miejsce: UKS Kondycja - Korona Kielce, 2. KKP Korona, 3. Orlęta Kielce, 4. Hetman Włoszczowa, 5. Akademia Tomasz Hajto, 6. Wilki DK Skarżysko, 7. Spartakus Daleszyce, 8. Akademia Piłkarska Zagnańsk.