Dobry występ pińczowian w finałach Mistrzostw Polski Football Academy

Dorota KUŁAGA [email protected]
Drużyna Football Academy Pińczów zajęła piąte miejsce w Polsce w roczniku 2004. Na zdjęciu w czasie rozpoczęcia turnieju w Opolu. Archiwum Footbal Academy
Bardzo dobrze wypadli młodzi piłkarze z Pińczowa w finałach Mistrzostw Polski Football Academy. Jakub Przybysławski został powołany do kadry
Jakub Przybysławski z Pińczowa dostał powołanie do kadry Polski Football Academy do 10 lat.

Zawodnicy trenujący w Pińczowskiej Szkółce Piłkarskiej Football Academy z rocznika 2004 uplasowali się na piątej pozycji w finałach Mistrzostw Polski Football Academy, które odbyły się w Opolu.

Pińczowski zespół przegrał z Dąbrową Tarnowską 0:2, zremisował z Kędzierzynem Koźle 2:2, przegrał z Lesznem 1:2, przegrał z Płońskiem 1:2, zremisował z Gostyninem 2:2, przegrał z Opolem 1:3 oraz wygrał z Bogatynią 4:1.

W NAJLEPSZEJ ÓSEMCE

- Turniej stał na wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Nasza szkółka jest jedną z najmłodszych, zawodnicy trenują dopiero rok, a mimo to awansowaliśmy do najlepszej ósemki w Polsce. To jest sukces naszej akademii - mówił Seweryn Sosień, menedżer Football Academy Pińczów.

WSZYSTKO o piłce nożnej w Świętokrzyskiem

Kolejność końcowa mistrzostw: 1. Football Academy Leszno, 2. Football Academy Dąbrowa Tarnowska, 3. Football Academy Opole, 4. Football Academy Płońsk, 5. Football Academy Pińczów, 6. Football Academy Gostynin, 7. Football Academy Bogatynia, 8. Football Academy Kedzierzyn-Koźle.

W NAGRODĘ DO KADRY

Piłkarz pińczowskiej drużyny Jakub Przybysławski dostał powołanie do kadry Polski Football Academy do 10 lat, która wzięła udział w międzynarodowym turnieju Baltic Cup 2014. Nasz zawodnik pokazał się na tej imprezie z dobrej strony i zapewne będzie mógł liczyć na kolejne powołanie.