Dominika Pawełczyk z Wiślicy Mistrzynią Europy w bilardzie! [ZDJĘCIA]

Stanisław Wróbel
Dominika Pawełczyk została mistrzynią Europy juniorek.
Dominika Pawełczyk została mistrzynią Europy juniorek. Fot. Archiwum prywatne
Fantastycznie spisała się w Mistrzostwach Europy Juniorów w bilard zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek Wiślica Dominika Pawełczyk. Debiutująca w imprezie bilardzistka naszego województwa sięgnęła po złoty medal odmiany 9 bil zdobywając tytuł Mistrzyni Europy!

Dzięki złotemu medalowi Dominika wywalczyła kwalifikację na mistrzostw świata juniorek, które odbędą się w październiku w Austrii.

Dodać trzeba, że fantastycznie na mistrzostwach spisała się cała reprezentacja Polski, która zdobyła łącznie 12 medali w tym 4 złote i wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw.

Droga po złoty medal Dominiki: Anna Reigler ( Austria) 6-1; Milena Murha ( Bułgaria) 1-6; Sevimsu Yazganankan ( Turcja) 6-1; Lena Primus ( Austria) 6-5; Megan Rademekers( Holandia) 6-4; Maryna Kaliaieva ( Ukraina) 6-3; Milena Murha ( Bułgaria) 6-3 – półfinał; Aleksandra Guleikova ( Rosja) 6-1 - finał.