Dr n. med. Grzegorz Świercz – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
Doktor nauk medycznych Grzegorz Świercz jest kandydatem do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Jest szefem kliniki ginekologii i położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, wykładowcą akademickim, ale też radnym Sejmiku.

Doktor Grzegorz Świercz – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Grzegorz Świercz tak pisze o sobie: - Jestem specjalistą położnictwa i ginekologii, a także endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Urodziłem się i wychowałem w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie do dziś mieszkają moi rodzice- mama wieloletnia nauczycielka języka polskiego i dyrektorka szkoły podstawowej i tata- inżynier i budowniczy huty, oboje w świetnej formie zbliżający się do setki.

Grzegorz Świercz, znany lekarz

Grzegorz Świercz ukończył II Liceum Ogólnokształcące imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Po studiach zamieszkał w Kielcach, gdzie od niemal 40 lat pracuje w szpitalach położniczych.

-Zajmuję się także leczeniem niepłodności, współpracując z ośrodkiem wykonującym zapłodnienia in vitro. Byłem jednym z inicjatorów utworzenia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach kliniki o trzecim stopniu referencyjności, która obecnie kieruję. W każdym roku leczy się u nas ponad 7000 pacjentek z całego regionu świętokrzyskiego, na świat przychodzi co trzeci mieszkaniec naszego województwa. W czasie mojej pracy zawodowej przywitałem na świecie dzieci, które mogłyby zaludnić spore miasto - mówi o swojej pracy.

Doktor Grzegorz Świercz jest znanym lekarzem
Doktor Grzegorz Świercz jest znanym lekarzem

-Stale rozwijam Klinikę zabiegając o jej wyposażenie, szkolę i inspiruje kierowany zespól do rozwoju zawodowego i naukowego. Sprzęt na jakim pracujemy jest najnowocześniejszy na świecie , publikujemy artykuły naukowe w najlepszych czasopismach, bierzemy udział w szkoleniach, zjazdach i kongresach w wielu krajach. Obecnie przy Klinice powstaje nowoczesny blok porodowy o powierzchni prawie 600 metrów kwadratowych, który już od listopada zapewni komfortowe warunki porodu mieszkankom całego województwa - dodaje doktor Grzegorz Świercz.

Doktor Grzegorz Świercz, wykładowca akademicki

- Kształcę przyszłych lekarzy, będąc pracownikiem naukowo - dydaktycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - mówi Grzegorz Świercz.

Doktor Grzegorz Świercz, doświadczony samorządowiec, był wicemarszałkiem województwa

-Jestem doświadczonym samorządowcem. Od 14 lat, czyli ponad połowę istnienia województwa świętokrzyskiego zasiadam w jego sejmiku, przez 4 lata byłem wicemarszałkiem odpowiedzialnym za rozwój ochrony zdrowia. Mogę stwierdzić, że uczestniczyłem w podejmowaniu niemal każdej decyzji , która dotyczyła jej obecnego funkcjonowania. Byłem doradcą Prezydenta Miasta Kielce. Pracowałem również w administracji państwowej jako pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego oraz konsultant wojewódzki - mówi doktor Grzegorz Świercz.

Jest kibicem piłki ręcznej
Jest kibicem piłki ręcznej

Doktor Grzegorz Świercz, wędkarz, strzelec, harcerz, kibic

-Staram się aktywnie spędzać każdą wolna chwile, mam wiele hobby i pasji. Byłem mistrzem Polski i zdobywca Pucharu Polski w strzelectwie sportowym z pistoletu, a ostatni tytuł, który dumnie noszę to Mistrz Polski Weteranów. Byłem prezesem Świętokrzyskiego Związku Strzelectwa Sportowego - mówi Grzegorz Świercz. Grzegorz Świercz jest wielkim fanem piłki ręcznej i kieleckiego klubu, dziś grającego pod nazwą Industria Kielce.

Lubi wędkować
Lubi wędkować

-Kocham mazurskie jeziora, które odwdzięczyły mi się ponad metrowymi węgorzami i szczupakiem, a także pięknymi okoniami i leszczami. Wiele podróżuję, aktywnie działałem w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym. Jestem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza. Miłość do zwierząt skłoniła mnie do społecznej pracy w Związku Kynologicznym w Polsce.

Z żoną Anną, profesor z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego
Z żoną Anną, profesor z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego

Doktor Grzegorz Świercz rodzina

- Moja żona jest profesorem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, mamy jedną mocno dorosłą córkę i dwoje wnucząt. Rodzinę uzupełnia 19. letni kot, bo kochamy futrzaki. Niestety, nie ma już z nami naszych psiaków, które odnosiły sukcesy na licznych wystawach kynologicznych.

Dr n. med. Grzegorz Świercz – kandydat do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie