Dramatyczna końcówka derbów Kielc, niebieska kartka, karny. Wygrana AZS Politechniki Świętokrzyskiej nad rezerwami PGE VIVE po karnych

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce przegrało po rzutach karnych z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

ZOBACZ. PGE VIVE zakończyło rundę zasadniczą. 104 punkty, komplet 30 zwycięstw

PGE VIVE II Kielce - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 4:5 po karnych (23:23, 14:10)

PGE VIVE II
: Kijewski, Spytek – Wołowiec 1, Krawczyk 2 (1), Bysiak 4, Basa 3 (1), Matuszewski 1, Stępnik 3, B. Mazur 2, Włodarski, P. Mazur, Pawlik 4, Filipowicz 3.

Politechnika
: Świąder 1, Godzwon, Porzucek – Kamys 1, Sadecki 1, Banasik, Litwin, Kwieciński 2, Rączka 4 (1), M. Nowak 2, Ł. Kurek 1, P. Kurek 1, R. Nowak 3, Słomiński, Żaba-Żabiński 3, Glita 7 (4).

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 12 minucie prowadzili 7:1, a w 18 – 10:3. Od stanu 12:5 skuteczniejsza była Politechnika, która przed przerwą odrobiła część strat.

Po zmianie stron długo prowadziły rezerwy PGE VIVE, choć w 35 minucie było tylko 14:13. I znów końcówka należała do gości, jeszcze w 42 minucie było 20:15, a w 57 minucie na prowadzenie 22:21 wyszedł AZS.

Końcówka była dramatyczna, siedem sekundy przed końcem PGE VIVE II prowadziło 23:22, a jej Kamil Stępnik zawodnik za uniemożliwienie rywalowi wprowadzenia piłki do gry zobaczył niebieską kartkę. Został podyktowany rzut karny, który wykorzystał Marek Glita. W karnych gospodarze pomylili się raz, a zawodnicy Politechniki byli bezbłędni.

Michał Jurecki opuści PGE Vive Kielce i zagra w Bundeslidze! "Na pewno będzie bardzo ciężko go zastąpić"