Druga porażka KSZO z Legionovią. Pozostanie walka o 11. miejsce z Developresem

Rafał Soboń
W sobotę odbył się trzeci mecz pierwszej rundy play off o miejsca 9-12. Ostatecznie rywalizację 2:1 wygrały zawodniczki z Legionowa. Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 26:24, 25:17)

Legionovia: Gajewska 3, Smarzek 13, Wójcik 9, Chojnacka 7, Paszek 7, Połeć 3, Adamek (libero) oraz Pacak 1, Bociek, Grzelak, Grabka.

Szymańska, Bociek, Rasińska, Grzelak, Szubert (libero).

KSZO: Polak 4, Szczygioł 8, Brzóska 8, Ściurka 7, Wójcik 3, Bednarek 7, Bulbak (libero) oraz Szpak, Dybek, Piotrowska, Mielczarek 1.
Sędziowali: Marcin Włodarczyk (Bydgoszcz) i Grzegorz Sołtysiak (Koszalin).

Widzów: 500.

MVP:

Przebieg: I set: 0:1, 8:6, 16:12, 21:16, 25:21. II set: 0:1, 8:5, 16:15, 21:19, 24:21, 26:24. III set: 0:1, 8:7, 21:16, 25:17.

Pierwszy punkt w meczu zapisano dla KSZO, jednak na prowadzeniu po raz ostatni w rozpoczynającej spotkanie partii ostrowczanki były przy stanie 2:3. Od stanu 7:8, Legionovia rozpoczęła budowanie przewagi, która urosła już nawet do pięciu punktów (7:12). Gdy zwiększyła się do sześciu (13:19), z drugiego czasu skorzystał trener Parkitny. Po nim rozpoczął się pościg KSZO za gospodyniami. Plan działał do stanu 20:22, a set zakończył się przegraną 21:25.
Na pierwszej przerwie technicznej po bloku Smarzek na Szczygioł, Legionovia prowadziła 8:5. Po powrocie na parkiet, przyjezdne zdobyły trzy punkty z rzędu i doprowadziły do remisu. Na prowadzeniu KSZO był dwukrotnie: przy stanie 10:9 i 15:14, jednak zbyt szybko pozwalały ponownie odskakiwać rywalkom na 3-4 punkty. KSZO obronił trzy setbole, jednak ostatecznie uległ 24:26.
Trzecia odsłona rozpoczęła się od wyraźnego prowadzenia KSZO (3:0). Remis na tablicy widniał jednak już po dziewięciu kolejnych akcjach (6:6). Później Legionovia konsekwentnie dążyła do zwycięstwa, co udało jej się w niespełna półtorej godziny (89 minut).
Tym samym Legionovia wygrała rywalizację z KSZO w pierwszej rundzie play off 2:1. W drugiej zagra więc o miejsce 9 z Pałacem Bydgoszcz. KSZO pozostanie walka o miejsce 11 z Developresem Rzeszów.