Drugie miejsce Adama Choiny na mistrzostwach Polski ministrantów w szachach

Waldemar FRAŃCZAK
Adam Choina, szachista Hetmana reprezentujący parafię św. Kazimierza w Ostrowcu Św., został wicemistrzem Polski ministrantów z rocznika 1996 i młodszych.

W sobotę, w Starachowicach rozegrano bardzo ciekawy turniej o tytuł najlepszego szachisty w Polsce wśród ministrantów. W imprezie tej wystąpili bracia Adam i Michał Choinowie z parafii św. Kazimierza w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Krzysztof Cieślik, reprezentujący parafię Matki Boskiej Bolesnej w Bałtowie. Najlepiej wypadł Adam Choina, który wywalczył srebrny medal. Michał zajął 5. miejsce, a debiutujący w zawodach tej rangi 9-letni Krzyś był 27. wśród 41 startujących.