Drużyna KKL Kielce piąta na mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku. To kolejny sukces kieleckiego klubu w tym sezonie

Dorota Kułaga
Zawodnicy KKL Kielce na piątym miejscu na mistrzostwach Polski juniorów.
Zawodnicy KKL Kielce na piątym miejscu na mistrzostwach Polski juniorów. Fot. KKL Kielce
-Rewelacja. KKL Kielce U-20 piątą drużyną w Polsce. Historyczny sukces osiągnięty po mocnej walce w Białymstoku. Gratulacje dla zawodników i trenerów - napisał na swoim profilu na Facebooku Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce.

W finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów kielecki zespół uplasował się na piątej pozycji, najwyższej w historii startów świętokrzyskich klubów w tych rozgrywkach.

Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl najwięcej punktów dla kieleckiego klubu -162 zdobył wypożyczony z Gwardii Szczytno Jakub Borkowski, który w pchnięciu kulą uzyskał wynik 18,14 m. Aż 154 punkty wywalczyła Natalia Biskupska w skoku o tyczce z wynikiem - 3,50 m. Jak informuje wspomniany portal wyrównała tym samym rekord województwa młodziczek.

Nową rekordzistką w tej kategorii wieku na 800 metrów została 14-letnia Oliwia Bełczew, która uzyskała czas 2.15,87. W biegu na 400 metrów przez płotki bardzo dobrze spisali się Anna Skowronek (63,45) i Jakub Sobura-Durma (53,32).

Do sukcesu mocno przyczyniły się zawodniczki w rzucie młotem - Wiktoria Wijas (55,92 m) i Zuzanna Pałyga (49,78 m) oraz zawodnicy w biegu na 800 metrów Adam Masaczyński (1.53,11), Łukasz Łakomiec (1.56,64) i Adam Wąchała (1.57,02).

Kielecki Klub Lekkoatletyczny na zawodach w Białymstoku reprezentowali: Jakub Sobura-Durma, Adam Masaczyński, Anna Skowronek, Oliwia Skrzyniarz, Jakub Pączkiewicz, Natalia Biskupska, Jan Fortuński, Oliwia Masternak, Kinga Ciesielska, Dominika Miśta, Igor Regiel, Wiktor Śnioch, Oliwia Bełczew, Zosia Jastrząb, Alicja Borek, Julia Zacharz, Kamil Piorunowicz, Zuzanna Pałyga, Adam Wąchała, Wiktoria Wijas, Piotr Zając, Oskar Jagodzki.

Udany start w Białymstoku jest zwieńczeniem znakomitego sezonu KKL. Drużynowym mistrzem Polski juniorów został MKS-MOS Wrocław.