Drużyna VIVE Kielce została wicemistrzem Polski juniorów w piłce ręcznej. W finale przegrała w Hali Legionów z Wybrzeżem Gdańsk

Dorota Kułaga
Vive Kielce w finale przegrało z Wybrzeżem Gdańsk
Vive Kielce w finale przegrało z Wybrzeżem Gdańsk Mikołaj Opatowski
Piłkarze ręczni VIVE Kielce zdobyli srebrne medale Mistrzostw Polski Juniorów. W meczu o złoto przegrali w Hali Legionów z Port Service Wybrzeże Gdańsk 30:33.

Vive Kielce wicemistrzem Polski. Mistrzem zostało Wybrzeże Gdańsk

W pierwszej połowie spotkanie o złoto było niezwykle zacięte i emocjonujące. W 41 minucie Wybrzeże prowadziło już jednak pięcioma bramkami 25:20, w 45 minucie było już 28:22 dla zespołu z Gdańska. Później nastąpił jednak okres dobrej gry kielczan.

W 51 minucie po trafieniu Jakuba Sęka gospodarze zniwelowali przewagę Wybrzeża do trzech trafień - było 31:28. Niestety, po chwili karę dwóch minut dostał Dominik Trela.

Zobacz zdjęcia z finału

W 55 minucie i 50 sekundzie Kacper Olczyk wykorzystał rzut karny i Wybrzeże prowadziło już tylko dwoma bramkami. Po chwili ten zawodnik powędrował na ławkę kar. W kieleckiej bramce świetną interwencją popisał się Jakub Solnica i dzięki temu gospodarze nadal byli w grze o złoto. Niestety, nieudany kontratak, trafienie Wybrzeża i w 58 minucie było 32:29 dla zespołu z Gdańska.

Ostatecznie VIVE przegrało 30:33, zdobywając srebrne medale. Wielka radość w ekipie z Gdańska.

Po zakończeniu spotkań wybrano także Drużynę Marzeń Mistrzostw Polski Juniorów. Znaleźli się w niej:
Bramkarz: Jakub Solnica (KS Vive Kielce)
Lewy skrzydłowy: Jakub Sęk (KS Vive Kielce)
Lewy rozgrywający: Mateusz Lenckowski (MTS Kwidzyn)
Środkowy rozgrywający: Marcin Pepliński (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
Prawy rozgrywający: Kacper Łapiński (MTS Kwidzyn)
Prawy skrzydłowy: Paweł Miklikowski (Port Service Wybrzeże Gdańsk)
Obrotowy: Marcel Skierka (MTS Kwidzyn)