Drużyny z powiatu kazimierskiego rozegrają ostatnie spotkania w tym roku

Kamil Markiewicz
W weekendowej kolejce drugiej grupy klasy B tylko jeden zespół z powiatu kazimierskiego wywalczył punkt.

Victoria 2015 Skalbmierz zremisowała na własnym boisku z zespołem, z którym może jej przyjść walczyć o awans do klasy A GKS Imielno 3:3. Do przerwy utrzymywał się remis 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Kułaga, Łukasz Łakota oraz Kamil Olesiński.

Porażki na własnym obiekcie doznał LZS Czarnocin, który uległ jednemu z faworytów ligi GKS Kluczewsko aż 0:5. Do przerwy goście wygrywali 3:0.

Przed zespołami z powiatu kazimierskiego mecze jedenastej, ostatniej kolejki rundy jesiennej. Przed nimi spotkania z zespołami z czołówki tabeli. W niedzielę, o godzinie 11, LZS zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Startem Słupia Jędrzejowska. Start w minionej kolejce rozgromił we Włoszczowie Deko Strunobet aż 7:0. natomiast, o godzinie 13.30, Victoria 2015 zmierzy się w Kluczewsku z trzecim w tabeli GKS. GKS, Start podobnie, jak lider LKS Bolmin mają po 21 punktów. Czwarta w tabeli Victoria ma 19 punktów, a dziewiąty LZS Czarnocin 4 punkty. Zwycięstwo drużyny ze Skalbmierza w konfrontacji z silnym przeciwnikiem pozwoliłoby jej zająć miejsce na podium na półmetku rozgrywek. Byłaby to doskonała pozycja wyjściowa przed rundą rewanżową, w której Victoria 2015 ma walczyć o awans do klasy A.