Dużo startów triathlonistów Akweduktu Kielce

/SAW/
archiwum
Pracowite dni mieli ostatnio triathloniści kieleckiego Akweduktu. Podopieczni trenera Grzegorza Kożuchowskiego startowali w trzech zawodach.

W Górznie odbyły się mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km jazda na rowerze, 10 km bieg). W kategorii open siódmy był Marcin Ławicki, wśród juniorów piąty jego brat Piotr Ławicki a 10. Kacper Kwiecień.

W Sandomierzu odbyły się triathlonowe zawody na dystansie o połowę krótszym (750 m pływanie, 20 km jazda na rowerze, 5 km bieg). Wygrała w kategorii open Paulina Majos, czwarty był Jakub Olejnik, a Michał Kosek ze względu na kontuzję nie ukończył rywalizacji.

Triathlonowe zawody na tym takim samym dystansie jak w Sandomierzu odbyły się w Kozienicach. Tam w open trzeci był Dominik Szymanowski, a piąty Piotr Stanik. Zwyciężył brat Dominika - Przemysław Szymanowski reprezentujący obecnie klub Kmicic Częstochowa.