Duży sukces pięściarzy Skalnika Wiśniówka w Świdnicy!

/SAW/
Trener Janusz Domagała i jego podopieczni podczas turnieju w Świdnicy.
Trener Janusz Domagała i jego podopieczni podczas turnieju w Świdnicy. Fot. archiwum klubu
Reprezentanci Skalnik Wiśniówka uczestniczyli w VII Młodzieżowym Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Świdnica 2013. Wystartowała tam trójka pięściarzy ze Skalnika i cała trójka zdobyła złote medale!

W turnieju walczyli pięściarze ośmiu państw - Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Włoch, Ukrainy i Armenii. W tym gronie świetnie poradzili sobie zawodnicy Skalnika. W wadze 56 kg Rafał Jamorski po bardzo emocjonującej walce pokonał w półfinale Węgra 2:1. Dla Rafała, będącego jeszcze młodzieżowcem był to pierwszy pojedynek w karierze bez kasku. W finale Jamorski miał zmierzyć się z reprezentantem gospodarzy - Polonii Świdnica, który wygrał drugi półfinał. Ostatecznie rywal nie stanął do walki, więc Rafał wygrał swoją kategorię wagową.

Z kolei Adrianna Jędrzejczyk (kategoria 63kg) pokonała przez TKO w 2 rundzie zawodniczkę z Polonii Świdnica, a jej klubowa koleżanka ze Skalnika Aleksandra Linek (70kg) także pokonała przez TKO w 3 rundzie reprezentantkę z Gwardii Wrocław. Tym samym Skalnik zdobył trzy złote medale w Świdnicy.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu moich podopiecznych, bo zaprezentowali się naprawdę dobrze, a poziom zawodów był wysoki - mówił Janusz Domagała, trener Skalnika. - Najbardziej zaskoczony jestem postawą Adrianny. Mimo młodego wieku zaprezentowała wspaniałą technikę i cwaniactwo. Ona bardzo szybko się uczy - dodał trener Domagała.