Dwa medale Kacpra Łopacińskiego w reprezentacji Polski

/waf/
Waldemar Frańczak
Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz zdobył złoty i brązowy medal na Zawodach Krajów Europy Środkowej w pływaniu.

Zawody dla dziewcząt 13-14-letnich i chłopców 15-16- letnich odbywały się w weekend w Miszkolcu na Węgrzech. Zawodnik Foki Sandomierz popłynął w czterech konkurencjach.

Indywidualnie najlepiej spisał się w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, na którym, z czasem 0:24,43, zajął trzecie miejsce. Był także szósty na 100 metrów (1:01,23) i dziesiąty na 200 metrów stylem grzbietowym (2:16,59).

Największy sukces uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu odniósł w sztafecie 4x200 metrów stylem dowolnym, którą Polacy wygrali rezultatem 7:44,32.