Dwa medale kielczan na Mistrzostwach Świata Juniorów w kick boxingu

/Dor/
Robert Soboń (drugi z prawej) i Dominik Kaleta wywalczyli brązowe medale na Mistrzostwach Świata Juniorów w kick boxingu. Archiwum klubu
W Dublinie w Irlandii w dniach 27 sierpnia – 3 września odbyła się największa w tym roku impreza amatorskiego kick boxingu we wszystkich formułach największej federacji na świecie WAKO. Brała w niej udział liczna reprezentacja Polski - 138 osób, w sumie rywalizowało 1448 zawodników z 47 państw.

W zawodach brało udział trzech zawodników Sportowego Klubu Kick Boxing Kielce SOMA-GYM, a dwóch wywalczyło brązowe medale. Robert Soboń w kategorii 57 kilogramów i Dominik Kaleta w 81 kilogramów. Obaj startowali w najtwardszej odmianie kickboxingu K-1. Robert Soboń w pierwszej walce pokonał reprezentanta Kazachstanu Kudubaya Yersultana, w pojedynku półfinałowym, po bardzo zaciętym boju przegrał z Oligovem Bagajdinem z Rosji, późniejszym mistrzem świata.

Dominik Kaleta w pierwszej walce pokonał przez KO w I rundzie zawodnika z Izraela, lecz, niestety, odnowiła mu się kontuzja prawej dłoni i w półfinale walczył praktycznie tylko lewą. -A to nie wystarczyło do pokonania Ukraińca, który wygrał na punkty i awansował do finału. Jak się okazało, nasz zawodnik walczył ze złamaną ręką! – mówił trener Marek Soboń.

Trzeci kielecki zawodnik Mateusz Jakubowski rywalizował w formule 67 kg low kick i przegrał w pierwszej walce również po dobrym pojedynku z mistrzem Europy Radoslavem Kostovem z Bułgarii i nie awansował do strefy medalowej.

Kielecki klub składa serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w wyjeździe na Mistrzostwa Świata dla Pawła Okólskiego z firmy „Omar”, Pawła Baranowicza "EXTRADENT" , Bartosza Biskupa "7DENT" oraz Urzędu Miasta Kielce.