Dwa medale młodziczek na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Bełchatowie

dor
Wiktoria Wijas zdobyła złoty medal w rzucie młotem.
Wiktoria Wijas zdobyła złoty medal w rzucie młotem. Fot. Archiwum prywatne
Bardzo dobrze wypadły zawodniczki KKL Kielce na Mistrzostwach Polski Młodziczek, które odbyły się w Bełchatowie. Po medale sięgnęły podopieczne trenerów Mirosławy Sarny i Grzegorza Furmanka.

Wiktoria Wijas zdobyła złoty medal, a Anna Skowronek srebrny. Wiktoria Wijas, trenowana przez Grzegorza Furmanka, równocześnie prezesa klubu, zwyciężyła w rzucie młotem z wynikiem 50,07 metra.

W biegu na 200 metrów przez płotki 14-letnia Anna Skowronek, której trenerem jest olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna, zajęła drugie miejsce z czasem 29,31 sekundy, ulegając tylko Wiktorii Oko z Wisły Puławy, która miała - 28,99. Poza tym Anna Skowronek była czwarta w biegu na 80 metrów przez płotki - 12,06. Aleksandra Strząbała z KKL rywalizowała w skoku o tyczce. Zajęła ósme miejsce, pokonując wysokość 3,00 m. Zawody te były jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Nic dziwnego, że Grzegorz Furmanek był niezwykle zadowolony z występu lekkoatletów KKL.

Pozostałe wyniki świętokrzyskich lekkoatletów za stroną www.la.kielce.com.pl: skok o tyczce: 12. Kinga Ciesielska (KKL Kielce) - 2,70
300 metrów: 16. Julia Krakowska (Nadir Jędrzejów) - 43,15, 30. Idalia Mastalerz (Olimp Strawczyn) - 44,85, 1000 metrów: 22. Miłosz Kuca (Sigma OSiR Staszów) - 2.55,05, 23. Marek Zdral (Gryf Rytwiany) - 2.55,68, 80 metrów przez płotki: 24. Ola Grzyb (Wisła Junior Sandomierz) - 13,05, 1000 metrów: 26. Kamila Równicka (Nadir) - 3.25,35.