Dwa medale narciarzy Startu Kielce na mistrzostwach Polski w Szczyrku

/dor/
Marta Skowron zdobyła srebrny medal.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Startu Kielce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w narciarstwie alpejskim, które odbyły się w Szczyrku.

W mistrzostwach Polski wystartowało około 70 narciarzy. Zawodnicy trenowani przez Bogumiła Bujaka wywalczyli dwa medale. W niedzielnym slalomie "srebro" zdobyła Marta Skowron - przewodnik Andrzej Wągrowski, a "brąz" Tomasz Gajos.

-Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie. Trasa była oblodzona, narciarze rywalizowali w bardzo trudnych warunkach, wielu z nich nie ukończyło zawodów. Tym bardziej należy docenić wysokie miejsca naszych podopiecznych - powiedział Bogumił Bujak, prezes Startu Kielce, a jednocześnie szkoleniowiec tych zawodników.

Wyniki: slalom gigant: 4. Marta Skowron, 4. Piotr Marek, 5. Tomasz Gajos, 7. Kamil Gregorczyk, 9. Emil Król; slalom: 2. Marta Skowron, 3. Tomasz Gajos, 4. Emil Król.