Dwa medale skarżyskich kickbokserów na mistrzostwach Polski w K-1 Rules. Miłosz Kruk obronił tytuł

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Akademia Holistyczna Skarżysko-Kamienna
Dwa medale mistrzostw Polski w kick-boxingu w formule K-1 Rules zdobyli zwodnicy skarżyskich klubów. Miłosz Kruk został mistrzem, a Kinga Wiśniewska zdobyła brąz.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kick-boxingu w Formule K-1 Rules odbyła się w Legnicy. Wystartowało na nich dwoje zawodników ze Skarżyska-Kamiennej.

Miłosz Kruk z Akademii Holistycznej zdobył złoty medal w kategorii juniora starszego w wadze do 67 kg. W finale pokonał Mateusza Foltyna z klubu Pretorium Poznań. W ten sposób skarżyski kickbokser obronił tytuł z 2020 roku.

Finałowy rywal to zawodnik dobrze znany Miłoszowi Krukowi.

– Miłosz dwa razy wcześniej przegrywał z Mateuszem Foltynem, w tym raz, gdy nie powinien, bo był lepszy. Teraz wreszcie, za trzecim razem, udało się udowodnić, że Miłosz jest lepszym zawodnikiem – powiedział trener Brunon Sokołowski.

W najbliższym czasie Miłosz Kruk skupi się na startach w drugiej dyscyplinie, którą uprawia, czyli MMA.

Kinga Wiśniewska z UKS Relaks Skarżysko-Kamienna również była blisko powtórzenia wyniku z poprzedniego roku, kiedy zdobył srebro. Tym razem stanęła na trzecim stopniu podium i przypadł jej medal brązowy. W półfinale skarżyszczanka musiała uznać wyższość Joanny Muchy z Gladiatora Bińczarowa.