Dwa stowarzyszenia z Nieznanowic docenione przez Fundację...

  Dwa stowarzyszenia z Nieznanowic docenione przez Fundację Orlen

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Banaszek

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl - Michał Szafrański i Marta Grabiec na gali Fundacji Orlen w Warszawie.
  1/3
  przejdź do galerii

  Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl - Michał Szafrański i Marta Grabiec na gali Fundacji Orlen w Warszawie. ©archiwum stowarzyszenia

  Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl oraz Nieznanowice.pl zostały laureatami pierwszej edycji konkursu grantowego „Moje Miejsce na Ziemi”, finansowanego przez Fundację Orlen - Dar Serca.
  W ramach pozyskanego grantu w wysokości 5 tysięcy złotych Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl, które reprezentowali Marta Grabiec i Michał Szafrański, otrzyma między innymi sprzęt rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczny oraz dotację na zajęcia z profesjonalnym fizjoterapeutą, które potrwają od stycznia do maja przyszłego roku.


  Wszystko dzięki wnioskowi „W drodze do sprawności”, który we wrześniu tego roku złożyło to stowarzyszenie z gminy Włoszczowa i – jak się okazało - był on jednym z blisko 1200 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzymały w sumie 293 projekty.


  - Mamy nadzieję, że realizacja kolejnego już grantowego projektu przyczyni się do poprawy sprawności fizycznych osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów w naszej okolicy – mówi prezes stowarzyszenia Michał Szafrański.


  Ciekawostką jest fakt, że również wniosek drugiego stowarzyszenia Nieznanowice.pl, reprezentowanego przez Jolantę Tyjas i Marcina Szafrańskiego, znalazł się w gronie nagrodzonych przez Fundację Orlen.


  Ta organizacja otrzymała 7,5 tysiąca złotych dofinansowania na budowę altany przy niedawno powstałej świetlicy wiejskiej oraz na organizację warsztatów międzypokoleniowych, podczas których seniorzy i młodzież wymienią się praktycznymi doświadczeniami i umiejętnościami.


  Uroczysta gala Fundacji Orlen odbyła się w Pałacu Konstantego Zamoyskiego w Warszawie i uświetnił ją koncert znanej wokalistki Anny Dąbrowskiej. Symboliczne dyplomy nasi laureaci otrzymali od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka oraz prezes Fundacji Orlen Katarzyny Różyckiej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu

  ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja piersi w Kielcach

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów!

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się

  Miss i Mister Studniówki 2019. Zgłoś się