Dwa ważne wyjazdy KSZO 1929 Ostrowiec w trzeciej lidze

Rafał SOBOŃ [email protected]
Po bramkach Kamila Dziadowicza, KSZO 1929 dwukrotnie prowadził w meczu z Przebojem Wolbrom. Rafał Soboń
Dwa wyjazdy do czołowych zespołów III ligi czekają w najbliższych dniach zespół KSZO 1929 Ostrowiec. Będą to mecze z Hutnikiem Nowa Huta i Granatem Skarżysko-Kamienna

Ostatni mecz

KSZO 1929 Ostrowiec - Przebój Wolbrom 2:2 (1:0). Bramki: 1:0 Kamil Dziadowicz 6 min. (karny), 1:1 Radosław Grzesiak 48 (karny), 2:1 Kamil Dziadowicz 90, 2:2 Mateusz Majcherczyk 90+3. KSZO 1929: Duda - Kijanka, Lasocki, Gruszka, Dylewski, Gardynik, Sudy, Dryka (80. Sarna), Dziadowicz, Skwarliński (87. Żak), Kosowski (80. Hołody)

Po remisie u siebie z Przebojem Wolbrom , piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec zagrają teraz dwa trudne mecze wyjazdowe.

WYMIANA CIOSÓW

Mecz z Przebojem Wolbrom rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w szóstej minucie w polu karnym ścięty z nóg przez bramkarza Michał Kosowski wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Dziadowicz. Kolejne 40 minut gospodarze bardziej zainteresowani byli jednak obroną tego wyniku, niż jego podwyższeniem. Zemściło się to w 48 minucie, gdy rzut karny dla Przeboju wykorzystał Radosław Grzesiak. Wymiana ciosów w drugiej połowie zakończyła się dość niespodziewanie. Najpierw, w 90 minucie szybką kontrę po rzucie rożnym wyprowadził Dawid Gardynik, dograł do Kamila Dziadowicz, a ten kapitalnym uderzeniem z 16 metrów zdobył swoją drugą bramkę. Sędzia doliczył do gry dwie minuty, a kibice już cieszyli się z trzech punktów. Radość zmącił jednak faul Wojciecha Dylewskiego tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał Mateusz Majcherczyk, piłka odbiła się od poprzeczki i słupka, a asystent sędziego zasygnalizował, że ta przekroczyła linię bramkową. - Nie pamiętam takiego meczu, by w 90 minucie stracić gola i jeszcze odpowiedzieć bramką w doliczonym czasie gry - przyznał szczęśliwy strzelec Przeboju. Gospodarze długo nie mogli się pogodzić z tą sytuacją, ciężko bowiem porównywać remis z 89 minuty i ten po doliczonym czasie gry.

Ważne

Ważne

Mecz Hutnik Kraków - KSZO 1929 Ostrowiec zaplanowano na niedzielę 1 września na godzinę 17. Z kolei mecz szóstej kolejki pomiędzy Granatem Skarżysko i KSZO 1929 Ostrowiec rozpocznie się w środę 4 września o godzinie 16.30. Wyniki zaraz po ich zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU.

DWA WYJAZDY

Okazje do poprawienia dorobku punktowego w najbliższych dniach będą dwie. W niedzielę pomarańczowo-czarni zmierzą się w hutniczych derbach w Krakowie z tamtejszym Hutnikiem. Krakowianie w czterech meczach (trzy rozegrane na wyjeździe) zdobyli siedem punktów i plasują się na wysokim piątym miejscu. O jedną lokatę wyżej sklasyfikowany jest kolejny rywal KSZO, Granat Skarżysko. Ekipa trenera Ireneusza Pietrzykowskiego zdobyła dotychczas dziewięć punktów, a o kolejne powalczy w niedzielę z Łysicą Bodzentyn i w środę z KSZO 1929 Ostrowiec. Do dyspozycji trenera będzie już Samuel Gehman, który w minionym tygodniu został potwierdzony do gry w KSZO. Gehman ma 23 lata i występuje na pozycji pomocnika. Ostatnio reprezentował amerykański FC Icon. Za sobą ma już także liczne testy, a nawet występy w polskiej lidze. W 2010 roku trafił do - grającego podobnie jak KSZO w pomarańczowo-czarnych barwach - Hutnika Szczecin. Dynamiczny pomocnik od 2008 roku testowany był także w wielu innych polskich klubach, m.in. Koronie Kielce, ŁKS Łódź, Stali Kraśnik, Polonii Środa Wielkopolska, Wigrach Suwałki, Orlętach Łuków, Neptunie Końskie czy Hetmanie Zamość. Po szczecińskim Hutniku, KSZO będzie jego drugim klubem w Polsce.