MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dwie linie autobusowe wystartowały w gminie Busko-Zdrój

Michał Kolera
Michał Kolera
W poniedziałek, 10 czerwca, w Busku-Zdroju zostały uruchomione dwie linie autobusowe. - Dzięki temu miasto będzie mniej zakorkowane, mniej zanieczyszczone i bardziej przyjazne - pisze gmina Busko-Zdrój.

- Linie wystartowały w poniedziałek, 10 czerwca. W Busku-Zdroju było to bardzo potrzebne. Już w toku kampanii wyborczej miałem sygnały, że autobusy są potrzebne. Komunikacja wzdłuż takich obiektów, jak sakralne, szpital, przychodnia, uzdrowisko, hospicjum. Będziemy obserwować, jaki będzie stopnień użytkowania tych linii. Być może zajdzie potrzeba dostosowania przystanków i godzin odjazdów do potrzeb mieszkańców - mówi burmistrz Buska-Zdroju Jerzy Szydłowski.

Bilet autobusowy w Busku-Zdroju kosztuje 4 złote.

Linie swoim zasięgiem będą obejmowały:

Linia numer 1:
Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Boh. Warszawy; ul. Młyńska; ul. Waryńskiego MDA; ul. Kopernika; Busko-Zdrój ul. Poprzeczna; ul. Boh. Warszawy; ul. Witosa; ul. Waryńskiego MDA; Siesławice (szkoła); Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Starkiewicza; ul. 1 Maja; ul. Sanatoryjna; ul. Grotta; ul. Batorego; ul. Kościuszki; ul. Poprzeczna. Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 06: 45, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:00.

Dwie linie autobusowe wystartowały w gminie Busko-Zdrój

Linia numer 2:
Busko-Zdrój ul. Poprzeczna - Busko-Zdrój ul. Poprzeczna przez ul. Partyzantów; ul. Wschodnia; ul. Grotta; ul. Boh. Westerplatte; Busko-Zdrój Armii Krajowej; ul. Parkowa; ul. Grotta; ul. Sanatoryjna; ul. 1 Maja; ul. Starkiewicza; Zbludowice ul. Świętokrzyska; ul. Solankowa; ul. Uzdrowiskowa; ul. Lipowa; ul. Waryńskiego; ul. Waryńskiego MDA; ul. Młyńska; ul. Jasna; ul. Boh. Warszawy; ul. Kilińskiego; ul. Poprzeczna. Autobus na ww. trasie odjedzie z ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju o godzinie 07:10, natomiast ostatni kurs będzie o godzinie 15:30.

Dwie linie autobusowe wystartowały w gminie Busko-Zdrój

Autobusy transportu lokalnego w celu ułatwienia identyfikacji mieszkańcom będą oznakowane poprzez umieszczenie w widocznym miejscu herbu miasta wraz z kierunkiem trasy.

- Komunikacja publiczna to jeden z najważniejszych elementów budowy tak zwanego „miasta 15-minutowego”, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Podróż autobusem ma ułatwić mieszkańcom przemieszczanie się po mieście, bez konieczności podróżowania własnym samochodem, np. do pracy, szkoły. Dzięki temu miasto będzie mniej zakorkowane, mniej zanieczyszczone i bardziej przyjazne. Chcemy uświadamiać mieszkańcom wspólną odpowiedzialność za środowisko, w którym żyjemy. Nie warto w wielu przypadkach wsiadać w samochód. Komunikacja zbiorowa również generuje zanieczyszczenia, ale fakt, że podróżuje nią większa ilość pasażerów sprawia, że ilość pojazdów na drogach jest mniejsza niż w sytuacji, gdyby każdy z pasażerów zdecydował się na samochód. Zachęcamy do korzystania z nowych połączeń. Godziny odjazdu będą dostosowywane do aktualnych potrzeb, o czym mieszkańcy będą informowani na bieżąco - pisze gmina Busko-Zdrój.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie