Dylan Nahi w najlepszej "siódemce" turnieju IHF Super Globe w Arabii Saudyjskiej. Znalazł się w doborowym gronie gwiazd piłki ręcznej

Wojciech Buras
Dylan Nahi znalazł się w najlepszej "siódemce" Super Globe.
Dylan Nahi znalazł się w najlepszej "siódemce" Super Globe. IHF
Dylan Nahi, zawodnik Industrii Kielce, został wybrany do "Drużyny Gwiazd" minionego turnieju IHF Super Globe, który odbył się w arabskim Dammam. Mistrzowie Polski zajęli w nim czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem w całej imprezy został Mathias Gidsel z Fuchse Berlin.

Dylan Nahi wyrózniony

SC Magdeburg zwyciężył po raz trzeci z rzędu turniej IHF Super Globe, pokonując w wielkim finale Fuchse Berlin 34:32. Do wyłonienia złotego medalu potrzebna była dogrywka, a tam lepsi okazali się podopieczni Benneta Wiegerta. W klubie występuje Piotr Chrapkowski, były zawodnik Vive Kielce, który dopisał do swojej gabloty trzeci złoty krążek klubowych mistrzostw świata.

Trzecie miejsce przypadło Barcelonie. Katalończycy wygrali w decydującym starciu o "brąz" z Industrią Kielce 33:30. Zawodnicy Talanta Dujszebajewa popełnili zbyt wiele błędów i mieli problem, by pokonać Pereza de Vargasa, bramkarza rywali. Ostatecznie wrócą do Polski bez medalu.

Najlepszym lewoskrzydłowym zmagań w Arabii Saudyjskiej został Dylan Nahi. Francuz zdobył w całym turnieju 17 bramek przy 22 próbach. Dało mu to 77 procent skuteczności rzutowej. Najwięcej trafień zaliczył z amerykańskim San Francisco CalHeat, gdzie dziesięciokrotnie znajdywał sposób na bramkarza rywali.

Tytuł MVP całego turnieju trafił do Mathiasa Gidsela (Fuchse Berlin). Duńczyk zdobył minionej edycji Super Globe 45 goli, co dało mu nagrodę najlepszego strzelca rozgrywek.