Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Działacze świętokrzyskich struktur Porozumienia promowali w czwartek w centrum Kielc program swojej partii. Jakie postulaty zaprezentowali?

Paweł Więcek
Paweł Więcek
Działacze świętokrzyskich struktur Porozumienia promowali w czwartek w centrum Kielc program swojej partii. Jakie postulaty zaprezentowali? Była mowa między innymi o zerowej stawce VAT na artykuły dziecięce oraz bonie mieszkaniowym dla rodzin z trojgiem dzieci.

Spotkanie z mediami odbyło się przed pomnikiem Henryka Sienkiewicza, gdzie zaparkowano "gowinobus", którym do Kielc przyjechali przedstawiciele Młodej Prawicy z całej Polski.

Jak mówiła prezes Porozumienia w regionie Renata Janik, kilkanaście dni temu podczas kongresu partii wybrano lidera formacji - funkcję powierzono wicepremierowi oraz ministrowi rozwoju, pracy i technologii Jarosławowi Gowinowi. Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego dodała, że w trakcie obrad przyjęto także kompleksowy program Porozumienia, który był dyskutowany na wielu spotkaniach w Polsce.

- Jesteśmy za silnymi samorządami. To ważne, by samorządy czuły wsparcie z rządu, że są partnerem do realizacji inwestycji. Opowiadamy się za przejrzystymi i prostymi przepisami dla przedsiębiorców. Przedsiębiorcy każdego dnia walczą o przetrwanie i nie mają czasu być w przepisach. To musi być bardzo uproszczone. Proponujemy także zerową stawkę VAT na artykuły dla dzieci, by odciążyć z kosztów polskie młode rodziny, które mają dzieci. Istotna jest także kwestia mieszkań. Nic nie daje większego poczucia bezpieczeństwa niż własny dom czy mieszkanie. Przygotowane propozycje są po to, by Polacy tu studiowali, zostawali, by łączyli z regionem i polską ziemią swoje życie rodzinne i zawodowe - mówiła Renata Janik.

Jak podkreśliła, Porozumieniu zależy na dobrym przyjęciu propozycji przez Polaków. - Dlatego dziś w Kielcach będziemy zachęcać do tego, by wszyscy włączyli się w realizację postulatów z naszego programu - podkreśliła Renata Janik.

Sekretarz zarządu okręgowego Porozumienia poinformował, iż w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii trwają prace nad zmianami w ustawie regulującej tworzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. - Miasta powyżej 100 tysięcy mieszkańców powinny mieć zagwarantowane takie zapisy, które chronią użytkowników obiektów, które powstały, a nowo powstająca infrastruktura na terenach silnie zurbanizowanych powinna być obudowana infrastrukturą społeczną - szkoły, przedszkola, sklepy, przychodnie. Drugi nasz postulat - szybka procedura dla budynków o małej powierzchni zabudowy plus przenoszenie do sfery cyfrowej wszystkich możliwych procedur potrzebnych w ramach procesu budowlanego - mówił Miłosz Pamuła.

Kielecki radny Dariusz Kisiel przedstawił ideę bonu mieszkaniowego. Jak zaznaczył, to rozwiązanie dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci. - Musimy skorelować brak wystarczającej dzietności w Polsce z możliwością skorzystania ze wsparcia finansowego. Bon w postaci dopłaty do wkładu własnego do mieszkania będzie szansą, by te rodziny miały możliwość mieszkania w odpowiednich warunkach - mówił Dariusz Kisiel.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie