Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Królewcu

  Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Królewcu

  sem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Królewcu
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Szkoła Podstawowa w Królewcu

  We wtorek, 5 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Społeczność Szkoły Podstawowej w Królewcu po raz kolejny włączyła się do tej akcji w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
  Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu w Królewcu realizowane były poprzez wykonanie różnorodnych zadań. Przygotowano między innymi tematyczne gazetki, na których zamieszczono materiały dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci.

  Ponadto na lekcjach informatyki w klasach IV-VIII nauczyciele poruszali z uczniami tematykę dotyczącą bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystywania internetu w oparciu o scenariusze Dnia Bezpiecznego Internetu.

  Z kolei w klasach I – III wykorzystano materiały edukacyjne „Owce w sieci” - są to propozycje gier i zabaw z wykorzystaniem kreskówek w zapobieganiu negatywnym skutkom korzystania z nowych technologii.

  Uczniowie klasy V A wzięli natomiast udział w konkursie na prezentację multimedialną pod tytułem „Zalety Internetu”. Komisja konkursowa wyróżniła dyplomami prace Wiktora Piekarskiego, Bartłomieja Kochla, Mai Stachury, Jakuba Pytla, Pauliny Stachery i Julii Panek.

  W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbył się również apel, na którym młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Królewcu w efektowny sposób przedstawili społeczności szkolnej niebezpieczne sytuacje związane z nadmiernym oraz niewłaściwym korzystaniem z komputera i internetu.

  Uczniowie klasy II, Va, VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli informatyki Lucyny Basiak i Karola Mijasa oraz nauczyciela języka polskiego Agnieszki Nowackiej zaprezentowali scenki tematyczne. Gra aktorska zrobiła wrażenie na publiczności, a jej doskonałym uzupełnieniem był autorski pokaz wokalno-taneczny pod tytułem „Wirtualny vs. realny świat", który wykonały uczennice z klasy VII i VIII.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce