MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Hutnika i 15-lecie Walcowni Średniej w Ostrowcu. Były odznaczenia, ślubowanie i spotkanie Pod Kadzią

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
Wideo
od 12 lat
W piątek, 17 maja odbył się uroczysty Dzień Hutnika ostrowieckiej huty CELSA. Było bardzo uroczyście. W pierwszej części wydarzenia zaplanowano konferencję naukową. W drugiej spotkanie, podczas którego świętowano 15-lecie Walcowni Średniej, wręczono odznaczenia i zaślubiono młodych hutników. Zwieńczeniem było spotkanie „Pod Kadzią”.

Dzień Hutnika w Ostrowcu Świętokrzyskim

,

W piątek, 17 maja w „Bałtowskim Zapiecku” w Bałtowie hucznie świętowano Dzień Hutnika. Uroczyste spotkanie zorganizowało ostrowieckie Koło Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego.

Tegoroczne święto składało się z trzech części: oficjalnej, połączonej z sesją naukową, ślubowania nowych adeptów sztuki hutniczej i tradycyjnej karczmy pod kadzią.

- Ten rok jest wyjątkowy – mówiła Marta Jałocha, prezes ostrowieckiego Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego. - Rozpoczęliśmy dzisiejsze obchody Dnia Hutnika konferencją naukową. Podczas tej części obchodów będziemy mieli okazję posłuchać referatu wygłoszonego przez pana kierownika wydziału Walcowni Średniej, dotyczącego piętnastolecia tego wydziału, które właśnie w tym roku będzie świętowane – dodała pani prezes i jednocześnie gospodyni spotkania.

Podczas spotkania nie brakowało ciepłych słów pod adresem hutników. Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego zaznaczył, że miasto nierozerwalnie wiążę się z hutą.
- Jak ważne jest hutnictwo dla Ostrowca Świętokrzyskiego nie muszę nikomu mówić. My jako mieszkańcy zauważamy jak dużo energii i pracy wkładacie państwo w innowacyjność. Za to wam dziękuję i dziękuję, że nasi mieszkańcy mogą tu pracować. Chcę złożyć wszystkim hutnikom najlepsze życzenia, w mojej rodzinie również są takie osoby, które pracowały w hucie. Niech święty Florian ma was w opiece – mówił prezydent.

Starosta ostrowiecki Agnieszka Rogalińska również podkreśliła swoje więzi rodzinne z ostrowieckim zakładem. - Jestem prawnuczką hutnika, wnuczką hutnika, córką hutnika i matką metalurga a na marginesie powiem, że jestem byłą żoną hutnika. Pan profesor Karbowniczek był mentorem mojego syna na studiach na Akademii Górniczo-Hutniczej, więc czuję się jak w hutniczej rodzinie. Huta jest naszą tożsamością i nie myślimy inaczej. Życzę państwo wszystkiego co najlepsze – powiedziała Agnieszka Rogalińska.

Dyrektor prawny ostrowieckiej huty Celsa Szymon Czechowski złożył życzenia kolegom z wydziału Walcowni Średniej z okazji 15-lecia. W jego wystąpieniu nie zabrakło także miłych słów pod adresem prezydenta miasta, który jak zauważył Szymon Czechowski, dba o dobrą atmosferę dla przedsiębiorczości. - Kolegom z Walcowni Średniej życzę kolejnych sukcesów, kolejnych 15 lat. Wszystkim kolegom i koleżankom życzę wszystkiego dobrego. To dzięki waszej pracy jest możliwe osiągniecie dobrego wyniku finansowego – dodał dyrektor.

Podczas uroczystości Złotą Odznakę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego otrzymał Damian Kowalski. Srebrne odznaki otrzymali: Łukasz Dyka, Paweł Zajda, Łukasz Minkina, Łukasz Mirecki, Damian Wnuk, Michał Jagiełło, Wojciech Tkaczyk, Łukasz Tomaszewski, Tomasz Woś.

Odznaczeni przez Naczelną Organizację Techniczną: Honorową odznaką Senior NOT - Jerzy Florys. Odznaką złotą NOT: Krzysztof Krawczyk.

Na hutników zostali pasowani: Agata Staniek, Karolina Nowak, Tomasz Kordos, Paweł Łapiński, Daniel Ojczymek i Tomasz Symański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie