Efektowna wygrana juniorów Korony z w Płocku

Sławomir Stachura
W meczu inaugurującym sezon w Centralnej Lidze Juniorów Korona Kielce wygrała z Wisłą w Płocku 3:1 . Jej zwycięstwo powinno być jeszcze wyższe.

Korona Kielce - Wisła Płock 3:1 (1:0)
Bramki: Piotr Pierzchała w 27 z karnego, Paweł Rogula 50, Michał Rybus 67 – Bartosz Zieliński 90+1.
Korona: Krążek – Kunat, Wołowiec, Pierzchała, Dziubek – Wojsa,(66. Jopkiewicz), Szałas (76. Pańszczyk), Piróg (67. Długosz), Gromulski, Brożyna (60. Rybus) – Rogula.

Podopieczni trenera Marka Mierzwy bardzo efektownie rozpoczęli sezon, a ich wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała. Po zdobyciu prowadzenia w 27 minucie kielczanie niepodzielnie panowali na boisku. Na początku musieli się przyzwyczaić do gry na sztucznej nawierzchni, ale potem już dominowali.

Prowadzenie Korona zdobyła w 27 minucie, gdy Piotr Pierzchała pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Danielu Wołowcu.

Druga połowa to już dominacja gości i kolejne bramki. Najpierw debiutujący z zespole, pozyskany z Wiernej Małogoszcz Paweł Rogula otrzymał dobre podanie od Dawida Szałasa i efektowną główką pokonał bramkarza Wisły, a potem ładnie uderzył Michał Rybus i było 3:0. Kielczanie stwarzali jeszcze mnóstwo okazji, Rogula zdobył nawet prawidłową bramkę, ale sędzia jej nie uznał.
- Okazji mieliśmy mnóstwo, jeszcze poprzeczkę, ale brakowało trochę skuteczności. Zdrzemnęliśmy się już w doliczonym czasie gry, gdy gospodarze zdobyli honorowego gola strzałem z woleja w okienko. Mimo tej straconej bramki muszę pochwalić zespół, bo w drugiej połowie nasza przewaga była miażdżąca - przyznał trener Mierzwa.

W następnej kolejce Korona zagra w niedzielę 13 sierpnia o godzinie 18. Zmierzy się ze Zniczem w Pruszkowie.