Effector Kielce przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn

Kamil Markiewicz
Sławomir Stolc w Olsztynie zdobył 14 punktów dla Effectora.
Sławomir Stolc w Olsztynie zdobył 14 punktów dla Effectora. Kamil Markiewicz
Effector Kielce przegrał na wyjeździe w meczu 21. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Na parkiecie pojawił się Bieniek.

Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce. zapis relacji na żywo

Indykpol AZS Olsztyn - Effector Kielce 3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

Indykpol AZS: Woicki, Adamajtis, Bednorz, Stoilović, Koelewijn, Zniszczoł, Potera (libero) oraz Zajder,

Effector: Kędzierski, Komenda, Stolc, Vitiuk, Maćkowiak, Takvam, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Bieniek, Więckowski, Orobko,

MVP meczu: Miłosz Zniszczoł (Indykpol AZS).

Sędziowali: Waldemar Kobienia (Opole) i Paweł Ignatowicz (Dąbrowa Górnicza). Widzów: 1500.

Przebieg:
I set: 1:0, 6:1, 8:2, 9:6, 12:7, 16:10, 18:13, 19:16, 21:16, 22:19, 25:19; II set: 1:0, 2:2, 5:5, 8:5, 11:6, 14:8, 16:11, 19:12, 21:14, 23:16, 25:18; III set: 1:0, 2:2, 2:5, 4:6, 6:8, 10:10, 13:12, 16:12, 18:14, 21:15, 22:18, 23:21, 25:22.

Kielecki zespół w dalszym ciągu zmaga się z brakiem kadrowym spowodowanym kontuzjami. W Effectorze nie zagrali atakujący Sławomir Jungiewicz i przyjmujący Adrian Buchowski. Dobrą wiadomością jest, że na parkiecie olsztyńskiej hali pojawił się środkowy bloku Mateusz Bieniek, który zagrał w drugiej części pierwszego i drugiego seta. Pomagał on zespołowi w obronie. Nie uczestniczył on jednak w akcjach ofensywnych. Kielczanie grali bardzo ambitnie, ale okazało się to za mało na dobrze dysponowany Indykpol AZS. W pierwszej partii gracze z Kielc próbowali podjąć walkę z gospodarzami, ale było to bardzo trudne zadanie. Pierwszą partię Effector przegrał 19:25, po zablokowanym ataku Sławomira Stolca przez byłego gracza kieleckiej drużyny Miłosza Zniszczoła. W drugiej także okazał się słabszy od gospodarzy, przegrywając 18:25. Najbardziej wyrównany okazał się trzeci set, w którym do pierwszej przerwy technicznej wygrywał zespół z Kielc. Niestety później do głosu doszli gospodarze, którzy dzięki skutecznym atakom Pawła Adamajtisa i Bartosza Bednorza wygrali 25:22 i cały mecz 3:0. Ekipa z Kielc po raz kolejny grała dwoma rozgrywającymi w składzie, którzy na zmianę występowali w ataku. Zarówno Marcin Komenda, jak i Michał Kędzierski robili wszystko co mogli, aby sforsować olsztyński blok.

W innych meczach: Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:2, Łuczniczka Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 0:3, Cuprum Lubin - Lotos Trefl Gdańsk - mecz w sobotę, MKS Będzin - AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów - mecze w niedzielę.