Effector Kielce przegrał z Lotosem Trefl w Gdańsku 0:3

Effector Kielce przegrał z Lotosem Trefl Gdańsk w meczu PlusLigi siatkarzy.

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce. Relacja live - zobacz zapis

Lotos Trefl Gdańsk - Effector Kielce 3:0 (29:27, 25:18, 26:24)

Lotos Trefl: Łomacz 2, Jarosz 20, Wierzbowski 14, Żaliński 12, Zajder 6, Gawryszewski 7, Rusek (libero) oraz Milczarek, Mikołajczak, Stolc.
Effector: Lipiński 2, Romanutti 14, Staszewski 5, Poglajen 8, Polański 6, Dryja 4, Sufa (libero) oraz Kaczmarek (libero), Jungiewicz, Buchowski 5, Wolański, Bieniek 1.
Sędziowali: Maciej Maciejewski (Szczecin) i Tomasz Janik (Warszawa). Widzów: 880.
MVP meczu: Jakub Jarosz (Lotos Trefl).

W Kielcach Effector wygrał z Treflem 3:0 w pierwszej rundzie, ale w rewanżu role się odwróciły. W pierwszym i trzecim secie podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza zaciekle walczyli, ale ostatecznie przegrywali na przewagi.
Trener Daszkiewicz zapowiadał, że kluczem do sukcesu będzie między innymi zatrzymanie reprezentacyjnego atakującego Jakuba Jarosza. To się jednak nie udało, gdyż Jarosz zdobył 20 punktów i został wybrany MVP spotkania.

Pierwsza partia była bardzo zacięta, choć na początku nie układała się po myśli kielczan, którzy po asie serwisowym Jakuba Jarosza przegrywali już 2:6. Ale jeszcze przed przerwą techniczną odrobili trochę punktów (5:8), a po udanym ataku Argentyńczyka Bruno Romanuttiego wyszli na prowadzenie 13:12. Po tym jak Wojciech Żaliński zaatakował w aut kielczanie mieli pierwszego setbola (24:23), ale nie zdołali go wykorzystać, podobnie jak drugiego i trzeciego. Drugiego setbola wykorzystali natomiast gospodarze (zablokowany Romanutti) i podopieczni trenera Radosława Panasa wygrali partię 29:27.

W drugim secie na początku toczyła się wyrównana walka, ale jednym, bądź dwoma punktami prowadził Trefl. Kielczanie po raz pierwszy doprowadzili do remisu po tym jak zablokowany został Żaliński (14:14) i wtedy trener Panas poprosił o czas. Pomogło to Treflowi, gdyż odskoczył na cztery punkty po tym jak Cristiana Poglajena zablokował Jarosz i o czas poprosił z kolei trener Daszkiewicz. Ale nic to nie dało i miejscowi po kolejnej udanej zagrywce Grzegorza Łomacza wyszli na prowadzenie 21:14 i losy seta były praktycznie rozstrzygnięte. Trefl wygrał do 18.

Trzeci set zaczął się źle dla kielczan. Przegrywali już 0:3, a na pierwszą przerwę techniczną po udanej akcji Żalińskiego schodzili ze stratą pięciu punktów (3:8). Zdołali zniwelować przewagę i po ataku w aut Krzysztofa Wierzbowskiego zrobiło się 9:9. Długo trwała walka punkt za punkt, a na pierwsze prowadzenie w tym secie Effector wyszedł po autowym ataku Żalińskiego (16:17). Końcówka była bardzo zacięta. Po akcji Polańskiego goście doprowadzili do stanu 24:24 i obronili pierwszego meczbola, ale drugiego już nie i przegrali 24:26, a cały mecz 0:3.

- Szkoda zwłaszcza tego pierwszego seta, w którym mieliśmy trzy piłki setowe i nie potrafiliśmy skończyć akcji. W trzecim secie też dogoniliśmy rywala i wyszliśmy na prowadzenie, ale znów był kłopot ze skończeniem ataku. Trefl zagrał dobry mecz, a my przegrywaliśmy końcówki - ocenił Dariusz Daszkiewicz, trener Effectora

Szansa na rehabilitację już w najbliższą sobotę, 11 stycznia. Effector podejmuje w Hali Legionów AZS Częstochowę, a mecz rozpocznie się o godzinie 17.

W innych meczach 14 kolejki (kolejki 12 i 13 odbędą się w terminie późniejszym): BBTS Bielsko Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 19:25, 11:25), Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 22:25, 25:20, 24:26, 15:12), Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 0:3 ( 21:25, 26:28, 20:25), AZS Częstochowa - AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:15, 29:31, 20:25, 18:25), Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 18:25, 22:25).
1. PGE Skra 13 32 35:12
2. Asseco Resovia 12 30 33:11
3. ZAKSA 12 27 30:15
4. Jastrzębski Węgiel 12 23 28:20
5. Cerrad Czarni 12 21 23:21
6. AZS Olsztyn 12 19 23:21
7. AZS Warszawa 12 16 19:24
8.. Lotos Trefl 13 13 18:28